Kolín si opět odváží vítězství.

Na Kolín se nám v letošní sezóně nedaří.

24. 3. 2019

Další velkou houpačku předvedli publiku na Tatranu hráči domácí NH (bez Barhama) v duelu s Kolínem (bez Waltona). Ten dlouhý čas zápas kontroloval, když hned v úvodních sedmi minutách jej za nedílné účasti čtyř ostravských ztrát dlouzí Thompson (13 bodů) s Machačem (7) vynesli do vedení 9-23. Tým dal jen za první čtvrtinu 5 trojek a z náskoku 21-33 těžil i dál. Po 14 minutách už to bylo 26-44 a po pětadvaceti 41-62, když prvních pět minut druhé půle NH naplnila šesti ztrátami i jednou technickou chybou.

Za stavu 49-73 po třech čtvrtinách se domácí zdáli být dávno na lopatkách. Jenže Medvědi, jako by nepoučeni například prvním duelem na Tatranu v sezoně, povolili opratě, v závěrečném dějství inkasovali pět trojek, ztratili 9 míčů a 90 sekund do konce rázem vedli už jen 78-80, po dílčí šňůře domácích 29-7. Pak je ale Purifoy spasil dunkem a Číž šestkami, byť právě on v dramatickém závěru hned čtyři minul. Domácí Alleyn ještě půl minuty do konce trojkou snížil na 81-84, pak ale jeho nesportovní faul pomohl k dalším dvěma úspěšným šestkám (ze 4 pokusů) Číže, který se později při posledním pobytu na trestné linii už nemýlil ani jednou a stvrdil nakonec těžce vydřenou výhru hostů (83-88).

GEOSAN nejvíc sytili Thompson (28+7 doskoků), Číž (18+13 asistencí, 6 doskoků, TH 17/10), Purifoy (12+9 doskoků) a Novotný (10). Kolín byl lepší ze šestek (8-17) a bodů z brejků (11-20), přičemž liché čtvrtiny mu v součtu patřily (33-58). V dresu NH řádili Bažant (22, trojky 5/4), Stanojevič (19), Petr Bohačík (13+11 doskoků, 9 asistencí) a Boggs (10).

Kolín při třech výhrách náskoku na Ostravu a lepších vzájemných zápasech 4 kola do konce A2 už téměř nemůže být jedenáctou Novou hutí předstižen a má tak již snadnou cestu do předkola play-off, navíc se udržel v dostizích o vedení ve skupině na shodné bilanci s USK.