Od Vajgaru se vracíme s prázdnou.

JH vyhrál o 7 bodů.

16. 3. 2017

Review: BK LIONS Jindřichův Hradec: NH Ostrava  89:82 (23-18,20-21, 30-19, 16-24)

Kolo: 6. kolo skupiny A2

Místo: Městská sportovní hala

Čas: 18:00

Datum: 16. 3. 2017

V 6. kole nás čekala opět daleká cesta na soupeřovu palubovku. Tentokrát do Jindřichova Hradce.

S místním celkem máme letos velice kladnou bilanci. Ve třech dosavadních zápasech jsme odešli hned dvakrát vítězně. A to především na domácí palubovce.

Do zápasu jsme měli výborný vstup a rychle jsme vedli 11:4. Na to domácí reagovali oddechovým časem a rázem začali hrát úplně jiný basketbal. Manko rychle stáhli a šli přes nás.

V poločase jsme zaostávali jen o 4 body: 39:43 a vše bylo otevřené.

Vstup do druhého poločasu měli lepší domácí a rychle nasbírali desetibodový náskok. Nás sráželi zbytečné ztráty, kdy jsme dokázali ztratit míč při protiútoku 3 na 1. Tyto chyby domácí bez milosti trestali a zejména Brooks byl dnes velmi při chuti. Autor 27 bodů a 5 asistencí byl tím klíčovým mužem dnešního zápasu.

Nás držel na dostřel Painter, který si připsal double-double. Dále se mu snažil sekundovat Riewer, autor 15 bodů.

89 bodů je opravdu hodně a pokud ještě chceme pomýšlet na play off, tak musíme začít zase od precizní obrany. Ta dnes byla doslova tragická.

Další zápas nás čeká příští týden v sobotu, kdy zajíždíme do Brna. Tam jsme letos pokaždé vyhráli a snad v této tradici budeme pokračovat.

Ohlasy:

Kouč Medvecký: „ Pokud jsme chtěli hrát o play off, nemohli jsme dostat  89 bodů. Dneska katastrofická obrana co sse týče hlavně 3. čtvrtiny. Dostali jsme 30 bodů a takhle se nebojuje o play off. Nicméně gratulace JH. Nechali jsme opět rozehrát Brookse, jako každý zápas. Dal nám 30 bod. I když jsme na tohohle hráče upozorňovali. S tím, že jsme nastoupili do toho zápasu, že to dostaneme zadarmo jako v Prostějově, tak jsme byli katastrofální v obraně ve druhém poločase, ztráceli jsme míče. Naši rozehrávači jich udělali 8 a nechali Hradec najíždět a rozehrát do laufu.  Jelikož jsme nebránili a dostali 89 bodů, tak jsme neměli šanci vyhrát. Ještě jednou gratulace JH k výhře.

Kouč Forejt: „ Děkujeme za gratulaci. Myslím, že si kluci za tento výkon tu výhru zasloužili. Měli maximální bojovnost, když na nás spadla jistá deka. Způsobená dvěma těžkými porážkami v Ostravě, tam jsme dvakrát prohráli o 20 bodů a měli jsme velký respekt z trojko palby. Tu jsme dnes eliminovali, ale zase vylítli body z vymezeného území. Dnes vyhrál bojovnější tým. My jsme to vítězství chtěli víc a to asi rozhodlo.

Body domácích:  Brooks 27, Lipkins 17, Taviah 13, Canty 9,  Šustek a Fait 6,  Zuzák 5, Šoula 4, Novák 2

Body hostů: Painter 15 (15 doskoků), Riewer 15,  Bohačík 14, Canada 13, Smith 8, Mays 7, Popovič 6, Bratčenkov 4