Orly porážíme o 10!

10. 3. 2017

Orli Prostějov : NH Ostrava : 75:85 (23-18, 18:18, 19:16.15:33)

Kolo: 5. kolo nadstavby

Dnes jsme odehráli již páté kolo nadstavbové části. Zajížděli jsme do Prostějova. Tam jsme již dlouho nevyhráli, ale jelikož domácí mají od nového roku tařka nový kádr, tak šance na výhru byla mnohem lepší. Zpočátku to však nevypadalo a byli to spíše domácí, kdo chtěli konečně vyhrát a přerušit sérii bez vítězství. Dávali nám lehké a otevřené střely. V poločase bylo skóre 41:36.

Druhou poločas jsme začali rovněž špatně a nevypadalo to, že si odvezeme z Hané dva body. Basketbal se však hraje 40 minut a v poslední periodě jsme se vzchopili a nakonec jsme soka porazili 85:75. Jedná se o velice cennou výhru, která nás posune výše v boji o play off. Skvělý zápas odehrál Kevin Mays, který svoji typickou bojovností strhl ostatní a dovedl tým k výhře.  Nyní máme opět týden na to se pečlivě připravit na zápas v JH.

Dušan Medvecký (trenér NH Ostrava):
Z naší strany špatná první půle, dostali jsme hodně bodů, nefungovala obrana, všude jsme byli pozdě a nechali jsme je střílet otevřené střely. Pokračovali jsme v tom ve třetí čtvrtině. Rozhodla čtvrtá čtvrtka, kdy jsme začali presovat a získali pár jednoduchých košů, tam jsme se chytili. Prostějov pak nevěděl, co hrát a šli jsme přes ně. Vyhráli jsme obranou ve čtvrté čtvrtině.

Zbyněk Choleva (trenér Orli Prostějov):
Rozhodly ztráty, kterých jsme měli 25 a Ostrava 9. Ještě v první půli jsme se s tím nějak poprali, ale pak Ostrava ve čtvrté čtvrtině vysunula obranu a s tím jsme měli problém. Ze zisků chodili do protiútoku a měli tam taky povedené akce pod koš. Problém byl v organizaci hry a v těch ztrátách, ale bojovali jsme. Taky jsme Ostravu přeskákali, ale to na vítězství nestačilo.

Body Ostravy: Mays 24,  Painter 17, Popovič 15, Bratčenkov 12, Canada 8, Smith 7, Bohačík 2

Body Prostějova: Dyck 22, Jacobs 17, Sehnal a Souček po 9, Nábělek 6,  Dikas 5,  Simmons 4,  Fitzpatrick 3