27. 1. 2018

Review:  NH Ostrava vs Olomoucko 104:108 (28:25, 51:56, 80:79, 104:108)

Kolo: 19.

Datum: 27. 1 .2018

Dnes jsme přivítali na domácí palubovce celek Olomoucka. Ten před tímto zápasem držel v tabulce KNBL 8. místo a po dnešním vítězství nad naším celkem poskočil na 7. místo.

Úvod zápasu se nám povedl a předváděli jsme v útoku pohledné kombinace.  Hosté se drželi v kontaktu především díky střelecké potenci dua Mitchell – Fuller. První jmenovaný byl nakonec s 33 body vyhlášen MVP zápasu.  První periodu jsme vyhráli o 28:25. Pak však jsme začali ztrácet a hosté šli přes nás. V poločase byli ve vedení 51:56.

Druhý poločas jsme začli poměrně dobře a stále jsme byli na dosah svého soupeře. Dokonce se nám podařilo i jít přes něj. V poslední periodě se hrál strhující basketbal, který se musel divákům líbit.

Nakonec jsme však z tohoto duelu odešli poraženi v poměru 104:108. Naším nejlepším střelcem byl s 24 body Evan Payne. Další duel nás čeká v pondělí, kdy je na programu odveta Českého poháru v Nymburce.

Body domácí: 24 Payne, Stojačič a Woods po 23, Stanojevič 10, 6 Medvecký, Klímek 2

Body hostů: 33 Mitchell, 28 Fuller, 23 Močnik, Šepa a Goga po 7, 5 Sehnal, Váňa a Čohadarevič po 2, Norwa 1