Připisujeme si první výhru v nové sezóně!

V napínavém zápase jsme se nakonec radovali my!

3. 10. 2018

Review: NH Ostrava vs BC Geosan Kolín: 83:80 (21:15, 39:42,59:67, 83:80)

Kolo: 2

Datum: 3. 10. 2018

Dnes se poprvé v nové sezóně představili ostravští basketbalisté domácím fanouškům. Soupeřem jim byl Kolín. Ten, stejně jako domácí družstvo, první zápas v sezóně prohrál.

Do dnešního zápasu měli lepší vstup domácí a vypracovali v první periodě slušný náskok. O ten, ale v té druhé přišli a hosté šli v poločase do vedení 42:39. Velmi dobrý výkon předvedlo duo Šafarčík – Walton.  Zejména v prvním poločase se Petr Šafarčík rozehrál k velkému výkonu.

Vstup do druhého poločasu se lépe povedl hostům. Trefovali otevřené střely a domácím se jen těžko hledal recept na jejich obranu. Po protočení sestavy a zlepšenou obranou v průběhu třetí periody se obraz hry začal pomalu měnit a svěřenci trenéra Medveckého začali manko stahovat. To se povedlo až v závěru, kdy i díky přesné mušce Milana Stanojeviče, šli domácí přes svého soupeře. Koncovku pak domácí „ušestkovali“ a připisují si tak první výhru v nové sezóně.

Utkání se povedlo i Martinu Nábělkovi, který svými drzými a především úspěšnými nájezdy často zaměstnával obranu soupeře.

První domácí zápas tedy ostravští zvládli a nyní je čeká sobotní zápas v Brně. To vyhrálo na Olomoucku a tak oba týmy budou na vítězné vlně. Zápas začíná v 19 hodin a sledovat ho můžete na TVCOM.

Body domácích: 26 Stanojevič, 11 Zaharijevič, 11 Bohačík (13 doskoků), 10 Nábělek, 10 Smith, 8 Havlík, 5 Boggs, 2 Alleyn

Body hostů: 23 Thompson, 22 Walton, 16 Šafarčík, 9 Číž, Purifoy 4, Machač a Pajovič po 3