6. 12. 2017

Review:  NH Ostrava: BK Armex Děčín 81:92 (28:23, 37:46, 63:73)

Kolo: 11. kolo

Datum: 6. 12. 2017

Dnes jsme měli na programu dohrávku 11. kola.  Soupeřem nám byl Děčín. Ten před tímto zápasem držel 4. příčku.

Do zápasu jsme měli dobrý vstup a drželi jsme si mírný náskok. Hosté se však drželi statečně a díky trojkám Halady či Ježka nebyl rozdíl ve skóre větší. Náš tým vedl do stavu 36:33, pak soupeř vyrovnal skóre a pak šel přes nás. Od té doby svůj náskok navyšoval a nám se ho do konce zápasu nepodařilo stáhnout.

V poslední periodě jsme se dostali až na rozdíl 4 bodů, ale víc už se stáhnout nepovedlo. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál.  V našem dresu odehrál dobrou partii Woods, autor 19ti bodů.

U hostů se dostali hned 4 hráči přes 10 bodů. Do zápasu naskočili všichni hráči kouče Budínského a svým typickým silovým basketbalem způsobovali našim hráčům potíže.

Vstup do posledního měsíce roku 2017 se nám tedy nepovedl. Další zápas nás čeká již v sobotu, kdy hrajeme s Nymburkem.

Ohlasy:

Kouč Medvecký: „Gratulace Děčínu k vítězství. My jsme prohráli zápas v druhé periodě, kdy nám dal 3,4 trojky z postupného útoku a my jsme se nevrátili zpět do obrany a místo toho jsme diskutovali sami se sebou nebo s rozhodčíma. A ač jsem na to své hráče upozorňoval, že je nesmíme pustit do přečíslení, tak jsme to dopustili.  Ve druhém poločase jsme chtěli, dotáhli jsme a také jsme dostali TCH.  O tom si musíme promluvit s hráči. Děčín ve druhé čtvrtině zpřesnil obranu a než jsme si na to zvykli, tak jsme prohrávali. Vyhrál zaslouženě.“

Kouč Budínský: „ Pro nás velmi dobrá výhra. Všichni, kteří ví, jaké je obtížné cestovat z jednoho konce republiky na druhý, tak si musíte nastavit hlavu, abyste byl schopen odevzdat na venkovní palubovce výkon,který bude stačit k výhře.  Hlavními faktory výhry byla naše emoční a herní disciplína po celých 40 minut. Ostrava bude na domácí palubovce zatápět každému soupeři, zejména zahraniční hráči mají svoji kvalitu. My jsme se strašně dlouho potýkali s tím , že jsme spoustu bodů dostali z vymezeného území.  Nicméně jsme se drželi na dostřel. Klíčovým faktorem byla druhá čtvrtina, kterou jsme vyhráli 23: 9 a šli jsme do dílčího vedení. Druhá půle už byla trochu rozháraná.  Tam bylo škoda, že jsme netrefovali volné střely, které jsme si vytvořily pěknou hrou. Náskok jsme však stále drželi , byť Ostrava se dostala na rozdíl 4 bodů. Pak však dal Pavel Houška důležitý koš a závěr jsme zvládli. Za mě dobrá výhra, chci poděkovat klukům, že to zvládli.“

Body domácích: 19 Woods, 16 Blagojevič, 17 Stojačič, 13 Stanojevič, 11 Payne, 4 Medvecký, 1 Bohačík

Body hostů:  Houška 19,  Pomikálek 14, Bažant a Halada po 10, Feštr 9, Šiška 8, Krakovič 7, Kroutil 6, Ježek 5, Landa 4