7. 10. 2017

Review: NH Ostrava: BK Opava 78:104 (23:27, 46:54, 66:78)

Kolo: 2

Datum 7.10.2017

Dnes jsme se poprvé v této sezóně představili našim domácím fanouškům. A to hned v regionálním derby s Opavou.

Po nervózním úvodu, kdy jsme prohrávali již 3:12, jsme se dokázali vrátit zpátky do zápasu a to zejména díky Stojačičovi a Stanojevičovi, kteří dnes byli velmi střelecky produktivní.

Na straně Opavy sehrál výbornou partii jejich kapitán Jakub Šiřina. Rozehrávač hrající v reprezentační formě svůj tým dobře vedl a svými 26 body ho taky dovedl k vítězství.

Se soupeřem jsme drželi vyrovnanou partii do poločasu, kdy jsme zaostávali jen o 8 bodů.  Nástup do druhé půli jsme neměli špatný, jenže Opava se dostala ke svoji obávané střelbě za 3 body. Ze které nás trestala za naše ztráty. Když se náskok soupeře navyšoval, nechal hostující kouč zahrát i své mladé hráče a zapojil do rotace všechny hráče.

První domácí zápas skončil pro nás porážkou 78:104. Nyní máme týden na to, abychom příští týden, kdy přijede Brno, odcházeli s vítězstvím v kapse.

Body Ostravy:  Stanojevič 21, Stojačič 20, Woods 12, Shoutvin 9, Bernardi a Medvecký po 6, Jakubu 3, Bohačík 1

Body Opavy: Šiřina 26, Gniadek 19, Klečka 17, Zbránek 12, Bujnoch 11, Kouřil 10, Štěpánek 5, Bukovjan a Jurečka 2

Trojky:5:16

Doskoky:35:42

Diváci: 1200

MVP: Gniadek

Ohlasy:

Kouč Medvecký: „ My jsme měli katastrofální vstup do utkání a stálo nás to obrovské množství sil to otočit. Alfou a omegou bylo vyfaulovaní Stanojeviče, který se koncentroval na diskuzi s rozhodčími, kdy se dohadoval, jestli byl nebo nebyl faulován. Bez ústředního rozehrávače a jen se Zdeňkem Jakubu proti výborně hrající Opavě se hraje těžko. Tam se ten zápas ztratil a Opava si to pak v závěru pohlídala. Dala nám 100 bodů, trenérovi se to muselo líbit a divákům asi taky. My musíme pracovat dál a zlepšit  komunikaci v obraně.“

Kouč Czudek:  „Mně se to dnes hodnotí dobře. Po vyhraném zápase ty slova přicházejí samy. Pro nás je ta rivalita s Ostravou veliká. Pro nás to není jen derby. Většina kádru jsou kluci z Ostravy. Jde zde o to, aby se ti kluci nepřemotivovali. Občas se nám zde stávalo, že ta přílišná přemotivovanost byla veliká a nás stála vítězství.  Dnes to byl z naší strany výborný první poločas z hlediska útoku. Dařilo se nám i v druhém poločase. Je vidět, že kouč domácích měl dobrou ruku při výběru posil. Jejich individuální schopnosti jsou dobré, ale je vidět, že je teprve začátek a chybí souhra v obraně. Toho jsme využili a i díky větší rotaci hráčů jsme v těch momentech, kdy se lámal zápas, tak jsme měli více sil. Plus i to, že Stanojevič, který se vyfauloval.  Ostrava  již neměla sílu zápas zvrátit. My jsme odskočili na 20 bodů a pak se hraje lehce. Padají nám tam trojky, které by nepadaly. Soupeř sice chtěl, ale rozhoduje hlava a ta byla naší strana. Dohráli jsme to do vítězného konce a jsem rád, že si zahrálo všech 12 hráčů.“