Rok 2017 jsme zakončili porážkou.

Ve vyrovnaném utkání se nakonec radovali hosté.

28. 12. 2017

Review: NH Ostrava vs BK JIP Pardubice 87:92 (21:25, 35:41, 67:65)

V posledním zápase v roce 2017 jsme přivítali silné Pardubice. Ty mají každý rok silné ambice a ne jinak je tomu i letos.

Zápas jsme úspěšně otevřeli trojkou Stanojeviče. Hosté však kontrovali v podobě Kenta. Postupně si dokázali vypracovat slušný náskok, který do poločasu udrželi na rozdíl 6 bodů.

Náš tým v prvním poločase držel zejména Woods. Jeho spolupráce se Stanojevičem zakončena často efektivními smeči byla velice úspěšná.

Vstup do druhého poločasu jsme měli výborný a stáhli jsme svého soka na rozdíl 1 bodu. Pak se ovšem k naší smůle rozestřileli Burnett, Pandula a Martin a ztráceli jsme 11 bodů. Ani toto nás však nepoložilo a dokázali jsme se do zápasu  vrátit. Velkou zásluhu na tom měla zlepšená obrana a také přesná ruka Stanojeviče. I proto jsme třetí periodu vyhráli 77:75. Tu poslední jsme dobře začli, ale nedokázali jsme svému sokovi odskočit. Ten měl ve svém týmu Burnetta, který se zejména ve druhém poločase rozehrál k velkému výkonu a po právu byl zvolen MVP zápasu.

Zápas jsme nakonec prohráli 87:92, což je vzhledem ke kvalitě soupeře dobrý výsledek. Výkonem jsme dnes rozhodně nezklamali. Černý měsíc prosinec tak pro nás již skončil a můžeme se dívat dopředu. V lednu nás čekají klíčové zápasy. Tím prvním bude 3.1. zápas v Brně.