Sezónu jsme zahájili porážkou o 13 bodů.

V prvním zápase nové sezóny se radoval favorit.

25. 9. 2016

Review: BK Armex Děčín - NH Ostrava 89:76

Přišel, viděl a zvítězil. Pavel Houška se po 4 letech vrátil na děčínskou hroudu tak, jak se čekalo. S 19 body a zejména s trojkami 7/5 byl top skórerem Válečníků, kteří doma složili Novou huť 89-76. 15 body se 7 asistencemi jej doprovodil rozehrávač Vyoral a po 10 bodech přihodili z křídel Bažant a Ježek. Vedle Houšky druhá letní posila Krakovič zůstal na 3 bodech a 4 doskocích.

Stranou ovšem nezůstali ani noví ostravští muži – shooting guard Sterling se na úvod blýskl 22 body, power forward Sevlie připojil 7 bodů a 6 doskoků a rozehrávač Guercy 6 asistencí za 36 minut. Jen o bod zaostal za Smithem z druhého křídla Bratčenkov (21), velmi solidně odstartoval sezonu i nový kapitán Petr Bohačík (11+8 doskoků a 5 asistencí).

V 7 hrající NH zaostala v úspěšnosti dvojek a především jí chyběly nějaké trojky. Děčín končil na bilanci 30/16 (z rukou 8 střelců), hosté na 18/10.

Kritickou čtvrtinou byla ta druhá (32-19) s 6 trojkami domácích a jejich odskokem na 53-39. Hosté se ale ani pak nevzdali a pět minut do konce se přichytili na 78-71. Pak ale jejich útok na tři minuty vypověděl poslušnost, NH trýznily i ztráty a naopak Děčín přitopil dalšími dvěma trojkami, jež sebraly před 1000 diváků Ostravě vítr z plachet definitivně.

Dušan Medvecký  (kouč NH Ostrava): „Dnes jsme začali velmi koncentrovaně a myslím, že pět let jsme neměli v Děčíně takový začátek. Dodržovali jsme pravidla v obraně, která jsme si řekli před zápasem. Nicméně domácí nám dali v první čtvrtině z poloprotiútoku, otevřených střel a trojek dost bodů. Rozhodla druhá čtvrtka, kdy jsme nechali dát Děčín dvaatřicet bodů a totálně jsme vypadli ze hry. Nevraceli jsme se do obrany, domácí nás rozběhali, dostali se do laufu, dávali trojky... V poločase jsme si řekli, že se musíme vrátit k tomu, co jsme si řekli před zápasem, a nedovolit Děčínu chodit do rychlých protiútoků a dávat lehké střely, což se nám podařilo. V závěru nás ale Děčín zabil trojkami. Přesto jsem s naším výkonem, na to, jak krátce jsme spolu, spokojený a doufám, že kluci budou v dalších zápasech bránit celých čtyřicet minut. Tím získáme větší šanci na dobrý výsledek.“

Pavel Budínský (kouč BK ARMEX Děčín): „My jsme neměli tolik problémů s útokem, protože jsme dali osmdesát devět bodů. A to jsme ještě řadu situací zapařili, kdy jsme nedávali z dvojtaktu a podobně. Bohužel, dnes jsme v obraně nebyli schopni ubránit dva střelce, a to Bratčenkova, který se chytil hned na začátku, a později i Smithe. Dohromady nám dali čtyřicet tři bodů a naše křídla na nich totálně vyhořela. Ve druhé půli jsme dělali mentální chyby a Ostrava nás nekompromisně trestala. Sice sjme byli neustále napřed, ale utkání nebylo dlouho rozhodnuto. Naštěstí jsme měli trojky 30/16, což je skvělé. To nás podrželo. Nakonec jsme utkání vydřeli, povinnost jsme splnili a jsme rádi. Musíme ale dál pracovat.“

Daniel Klímek (křídlo NH Ostrava): „Bylo to utkání, jak se sluší a patří na začátek soutěže. Vyzdvihl bych náš dobrý a koncentrovaný vstup do utkání, přestože první čtvrtka nakonec skončila vlastně nerozhodně. Taky se mi líbily naše doskoky, kdy jsme soupeře dokonce přeskákali, přestože Děčín měl výškovou a fyzickou převahu pod košem.“

Pavel Houška (power forward BK ARMEX Děčín): „Začátek byl z naší strany hodně nervózní, naopak Ostrava hrála sebevědomě, protože neměla co ztratit. Hezky vlétla do utkání, a my si brali první timeout za stavu 10-16. Na začátky utkání bychom se měli zaměřit. I když dnes to možná bylo způsobeno nervozitou. Další zápasy nám napoví víc.“

Body: Body Děčína: P. Houška 19 (5x 3), Vyoral 15 (3x 3, 7 asistencí), Ježek 10 (2x 3), Bažant 10 (1), Landa 9 (1x 3, 5 doskoků), Kroutil 8 (2x 3, 6 asistencí), J. Houška 7, Šiška 5 (1x 3, 6 asistencí), Krakovič 3, Pomikálek 3 (1x 3) -

Body Ostravy: Smith 22 (3x 3), Bratčenkov 21 (3), Bohačík 11 (3x 3, 8 doskoků), Klímek 9 (1x 3), Sevlie 7, Leczo 4, Guercy 2 (6 asistencí). Střelba za 2 body 17/33:17/43, za 3 body 16/304:10/18, TH 7/12:12/19. Doskoky 31:34 (útočné 8:10), asistence 30:15, ztráty 15:14, fauly 16:18. Diváků 840. Čtvrtiny 21:20, 32:19, 11:18, 25:19.

MVP:  P. Houška