JH odjíždí opět se 100!

12. 2. 2017

NH Ostrava: BK Lions Jindřichův Hradec: 101:83 (30-18, 18:14, 23-26, 30-25)

Kolo: 1 . kolo skupiny A2

V sobotu jsme odehráli první kolo skupiny A2. Supeře nám byl Jindřichův Hradec. S ním jsme hráli před dvěma týdny a tehdy jsme vyhráli 102:82.

Včera se opakoval podobný scénář jako v lednu. Rychle jsme vedli až 12:0 a hráli jsme koncetrovaně v obraně. První poločas jsme zvládli výborně a do šaten jsme šli s pohodlným náskokem.

Po změně stran jsme trochu polevili a soupeř se dostal na dostřel 9 bodů. Naštěstí jsme větší drama nepřipustili a vždy jsme si pomohli buď košem s faulem či trojkou. K velkému výkonu se rozehrál Kevin Mays, autor 18 bodů a MVP zápasu. Naše nová akvizice, Svetozar Popovič si při svém debutu připsal 5 bodů,2 doskoky a 3 asistence.

Hosté měli včera jen jednoho výrazného střelce a tím byl Brooks, autor 28 bodů. Ostatní se k němu moc nepřidali.

Koncovku jsme dohráli v poklidu a připsali si důležitou výhru.  Další zápas odehrajeme již v úterý, kdy na svátek všech zamilovaných, přivítáme Brno.

Ohlasy:

Kouč Medvecký: Děkuji za gratulaci k vítězství. Pro nás důležitá výhra. Do zápasu jsme vstoupili koncetrovaně, dali jsme nějaké trojky, vedli jsme asi 12:0 a odehráli jsme výbornou první periodu. Pak jsme trochu polevili a JH nám dal nějaké trojky. V šatně jsme kluky upozorňovali, že budou kousat. Po poločase se rozjel Brooks, který dával střely přes hráče, ale chvála bohu, že jsme nezpanikařili a dovedli jsme to do vítězného konce. Gratulace klukům k výhře.

Kouč Karel Forejt: "Gratuluji domácím po 14ti dnech opět k zaslouženému vítězství.  Musím řict, že historie se opakuje.  Průběh byl stejný jako před dvěma týdny a skoro i výsledkově. Drtivý nástup domácích, kdy nejsme v úvodu schopni v útoku vůbec nic předvést, což proti týmu, který dobře posílil nelze. Hrajeme bez rozehrávače a bez centrů. A budeme to mít v závěru sezóny hodně těžké".

Body domácí: 18 Mays, 17 Bohačík a Painter, 15 Smith, Bratčenkov a Riewer po  12, Canada a Popovič 5.

Body hostů:  28 Brooks, 13 Šustek, 12 Zuzák, 9 Šoula, 7 Lipkins, 5 Fait a Canty , Tawiah 4

Trojky: 13/10

Doskoky: 40:21