V divácky pohledném zápase jsme se radovali my!

Review: NH Ostrava : Dekstone Tuři Svitavy 76:73 (17-16, 19-16, 17-22, 23-19)

Kolo: 14

Místo: SH Tatran

Datum: 3.12.2016, 17:30

První prosincovou sobotu jsme přivítali celek ze Svitav. S nimi jsme v prvním měření sil prohráli až v závěru, a tak jsme dnes měli chuť jim říjnovou porážku vrátit.

Vstup do utkání se nám povedl a po trojkách Vojty Bratčenkova a Petra Bohačíka jsme vedli 6:0. Celou první periodu jsme byli ve vedení, a především Petr Bohačík byl naší hlavní ofenzivní silou. Již v poločase měl na svém kontě přes 20 bodů!

Hosty držel ve hře především Jelínek, který se trefoval z dálky a pod košem sváděl tvrdé souboje s našimi pivoty.

Druhý poločas začali lépe hosté a dostali do vedení. To se nám však podařilo díky dobré obraně a přesné střelbě zpoza trojkového oblouku vždy dotáhnout.  Závěr byl napínavý až do konce, ve kterém jsme se nakonec radovali my. Nová posila, Kevin Mays proměnil v posledních okamžicích zápasu klíčové trestné hody a uzavřel tím skóre dnešního zápasu na 76:73.

Na svém kontě tak máme již 4. výhru a máme celý týden na to se připravit na další zápas, který odehrajeme v pondělí 12.12., kdy zajíždíme do Prostějova. Zápas bude přenášet ČT.

Ohlasy:

Kouč Medvecký: Děkuji Lubošovi za gratulaci. Zhodnotil to naprosto přesně. Zápas se musel líbit i nám oběma, jelikož Svitavy oproti našemu prvnímu zápasu zlepšili obranu. Dnes rozhodlo to, že se vyfauloval Bannister. Pak to museli hrát s Maysem, což určitě není rozehrávač. Svitavy přes náš šly těžkými střelami, které jsme nemysleli, že dají. Nicméně jsme za toto vítězství rádi, děkuji našim kluků za výkon. My jsme pořád v určitém pochodu, takže dnes je obrovská spokojenost a ať si ji kluci užijí.“

Kouč Růžička: „Gratuluji domácím k výhře, byli dnes o chloupek lepší zejména v prvním poločase. My jsme se ve druhém poločase jsme se vzepnuli a otočili jsme vývoj na svoji stranu, jenže to nestačilo a v koncovce utkání nám chyběl Bannister a náš útok již nebyl tak dobrý, navíc jsme tam měli i několik zbytečných ztrát. Dnes se tu hrál dobrý basketbal, myslím, že to vůbec neodpovídalo tomu, že to jsou týmy ze spodu tabulky. Mě se hra obou celků líbila, basket se dělá pro lidi a myslím, že se dnes museli bavit. Děkuji svým hráčům, za převedený výkon, chyby jsme sice udělali, ale to je basketbal“.

Body domácí: Bohačík 25, Smith 15, Bratčenkov 14, Guercy 11, Painter 8, Mays 3

Body hostů: Jelínek 20, Rosenboro 17, Špaček a Bannister po 9, Teplý 8, Mickelson 7, Vučica 2, Mays 0

Doskoky: 41:33