V napínavém utkání se nakonec radovali hosté.

8. 12. 2018

Review: NH Ostrava vs BK Olomoucko : 81:91

Kolo: 12

Datum: 8.12.2018

V dnešním zápase přivítali ostravští basketbalisté celek z Hané. Tým trenéra Benačka nastoupil do zápasu již s novou posilou Mikolicem a byl to zrovna on, kdo otevřel skóre zápasu.  Za domácí srovnal Alleyn a zápas dostal rychlý spád. Obrany měly zpočátku dost volnosti a tak se fanoušci mohli těšit na bodové hody.

V domácím dresu to přesně pálilo Stanojevičovi s Alleynem. U hostů se dařilo Palyzovi s Douglasem. V poločase domácí vedli 49:46. Do toho druhého, ale vstoupili bez svého ústředního rozehrávače, který se na konci prvního poločase zranil a bylo jen otázkou času, kdy v okleštěné sestavě dojdou domácím síly. Toho hosté využili a šli přes svého soupeře. V klíčových chvílích to vzal na sebe Palyza a nakonec dovedl svůj tým k výhře.

Další zápas čeká domácí ve středu, kdy jedou do Kolína.

Body domácích: Alleyn 18, 17 Boggs, Smith 13, Zaharijevic 12 +7 doskoků, Stanojevič 11, Bohačík 6 + 4 doskoky, Bažant 4 + 9 doskoků.

Body hostů:  Palyza 24. Douglas a Norwa po 14, Mikulic 12, Dunas, Pelko, Váňa po 8, Sehnal 3