V nervózním zápase se nakonec radovali hosté.

Hosté si z Tatranu odvážejí všechny body.

Review: NH Ostrava: Sluneta Ústí nad Labem 98:102 (19:17, 39:35, 61:58,87:87)

Kolo: 6. kolo základní části

Datum: 28. 10. 2017, 17:30

V dnešní sváteční den jsme sehráli zápas proti Slunetě Ústí nad Labem.

Kádr kouče Pišteckého prošel před touto sezónou značnou obměnou. Do mužstva Slunety přišli před touto sezónou rozehrávač Singletary, křídla Robinson a Svejcar, pivot Wolfram a small forvard Tredwell. Z loňského kádru pak zůstali Šotnar, Šmíd, Votroubek či Pecka.

Vstup do dnešního zápasu jsme měli velice slušný. A zejména souhra dua Stanojevič – Woods byla velice dobrá a obrana hostí si s tím nevěděla rady.

V poločase jsme byli ve vedení 39:35. V poločase byl naším nejlepším střelcem Woods s 15 body. Na druhé straně hosté těžili z bodů Ladislava Pecky.

V průběhu druhého poločasu jsme si drželi mírné vedení a směřovali k výhře. O vedení v zápase jsme přišli v poslední periodě, kterou jsme dohrávali bez Woodse a Stanojeviče.  Hosté se dostali do vedení a s námi to vypadalo bledě. Koncovka zápasu však byla velmi napínavá. Zásluhou skvěle hrajícího Stojačiče jsme zápas dotáhli do prodloužení. V tom jsme začali dobře, dostali se do mírného vedení a měli koncovku ve svých rukách. Nakonec jsme ji nezvládli a zápas smolně prohráli 98:102.

Nyní nás čekají 2 venkovní zápasy. Ten první odehrajeme v Jindřichově Hradci a to v pondělí 6.11. Zápas bude přenášet ČT.

Ohlasy:

Kouč Medvecký: „Gratuluji hostům k vítězství. Tonda to zhodnotil naprosto přesně. Víc bych k tomu nechtěl říkat, nechci dostat pokutu“.

Kouč Pištecký: „ Byl to bláznivý zápas. Byl to zápas nahoru a dolů. Celý zápas jsme měli problém s útočným doskokem. 26 útočných doskoků domácích je velké číslo a nepamatuji si podobný zápas, který by šel ještě otočit.  Nicméně jsme se z našich druhých a třetích šancí stále drželi ve hře. V závěru, kdy jsme byli  + 2 body, máme time –out a je posledních 9 vteřin do konce, tak uděláme mini žákovskou chybu. Upřímně hledat někoho na lavičce, který by ještě věřil zvlášť, když jsme prodloužení dobře nezačali, asi nenašli.  Nakonec vyhrál šťastnější tým a jsem rád, že jsme to byli my, jelikož tady se bude vyhrávat těžko.“

Body domácí: 21 Stanojevič, 19 Stojačič, Woods a Blagojevič po 17, Bohačík 16, Shoutvin a Klímek po 4

Body hostů: 26 Singletary, 18 Pecka, 17 Svejcar, 15 Robinson , 13 Treadwell, Šteffel a Wolfram po 5, 1 Šmíd,

Doskoky: 48:38

Trojky: 10:11

MVP: Singletary