V Nymburce jsme padli vysokým rozdílem.

31. 1. 2019

Slavnostní charakter ligového „retrozápasu“ v nymburské hale ZŠ Komenského, kde 16. září 2000 začala pouť pozdějších tuzemských hegemonů v nejvyšší soutěži, nebyl v dohrávce 15. kola nijak narušen ani jeho průběhem, neboť hosté z Ostravy dorazili bez opor Petra Bohačíka, Zaharijevice i Stojačiče, čímž byly karty rozdány ještě jasněji.

Domácí favorit se z 11 vlastních útočných doskoků i 7 ztrát soupeře odrazili k náskoku 23-10 už v první čtvrtině, za poločas vysázeli 8 ze svých 10 trojek, z toho jen Hruban trefil 4 během posledních pěti minut druhé čtvrtiny, a po poločase 62-24 už zápas jen spěl k již deváté stovce mistra. Ten zvítězil 100-59, čímž NH definitivně ztratila byť jen teoretickou šanci na skupinu A1.

V utkání měla pouze dva dvojciferné střelce, Alleyna (21) a Bažanta (12). Domácí, jejichž veterán Petr Benda byl před zápasem oceněn za 700 zápasů odehraných v nymburském dresu, napočítali dvojciferů mnohem víc, na čele se střelecky nijak akurátním, přesto triple double obhlížejícím playmakerem Vyoralem, jenž k 10 bodům přidal za 31 minut i 13 asistencí (3. nejvyšší počet v lize v této sezoně) a 6 doskoků. Hruban vsítil 14 bodů, Kříž 15 se 17 doskoky, Davis 13 s 9 doskoky, Martin Peterka 13 s 8 doskoky a Myers deset bodů.

Vítězové dominovali na doskoku 64-33 (v útoku 25-5), v bodech z druhých šancí (21-3), zpod koše (56-26), z brejků (37-16) i v trojkách (10-6). Celkem vypálili o 21 střel víc než NH. V utkání už neměli v sestavě rozehrávače Coseyho, s nímž se klub rozloučil.