26. 1. 2017

Preview: NH Ostrava : BK Lions Jindřichův Hradec

Kolo: 21

Datum: 28.1.2017, 18:00

V posledním domácím zápase základní části přivítáme hosty z dalekého Jindřichova Hradce. Ti drží prozatím v tabulce 9. místo s bilancí 7:13. V posledním zápase porazili na domácí palubovce Slunetu v poměru 88:84, kdy jejich playmaker Lipkins nastřílel 28 bodů. Na toho si budeme muset dávat velký pozor.

Dalšími oporami týmu kouče Karla Forejta jsou pak Canty, Šoula, Tawiah a Zuzák.

Náš tým je po pondělní výhře v Brně v dobré náladě. Náš nový rozehrávač Canada hru výborně dirigoval a připsal si 16 bodů a 8 asistencí. Po nervózní první čtvrtině jsme tu druhou naopak jasně ovládli a nastříleli jsme 34 bodů.  Souhra i výkon jde s příchodem Canady nahoru a i trenér si jeho přínos pochvaluje. Na jeho adresu po zápase řekl: Jsem rád, že máme v týmu Malcolma Canadu, konečně rozehrávač, který vyveze míč a lehce o něj při driblinku nepřijde.

V sobotu nás tedy čeká soupeř, který již není týmem, který si jezdí na venkovní zápasy pro velké příděly. Musíme být tedy opět naprosto koncentrovaní po celých 40 minut. Pak můžeme pomýšlet na výhru.  Zápas začíná netradičně až v 18 hodin a doufáme v hojnou účast našich skvělých fanoušků.

Dan Klímek: „V sobotu nás čeká důležité utkání proti týmu z Jindřichova Hradce. Pro nás hraje výhoda domácího prostředí a i fakt, že jsme vyhráli poslední utkání v Brně, jenž nás nakoplo a věřím, že v sobotu doma vyhrajeme!