Vajgar dobyt!

Máme první venkovní výhru!

ČÍST DÁLE

7. 11. 2017

Review: Basket Fiobanka Jindřichův Hradec : NH Ostrava 82:98 (23:23, 36:43, 59:66)

Kolo: 7.

Datum:  6. 11. 2017

Čas: 18:00

Před televizními obrazovkami jsme se představili v zápase v Jindřichově Hradci. Jednalo se o dohrávku 7. kola KNBL.

Celek kouče Karla Forejta prozatím nepoznal, jak chutná vítězství. A nepoznal ji ani po tomto zápase.

V něm jsme byli po celou dobu zápasu lepším týmem, který šel za vítězstvím od prvního momentu a především díky dobré souhře našich srbských rozehrávačů, kteří si dokázali vyhovět na hřišti. Buď dokázali skórovat sami anebo balón správně poslali na Woodse, který si pod košem dnes dělal co chtěl a byl opět přínosem pro náš tým.

V poločase jsme vedli 43:36.  Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a vypracovali si až 11ti bodový náskok. Domácí hráli až příliš individuálně a ztráceli jednoduché balóny.

Důležitým faktorem zápasu jistě byl i poměr trestných hodů. My jsme si dokázali vynutit 27 a 19 proměnit. Domácí jen 6 a proměnili 4.

Tento důležitý zápas jsme zvládli a vyhráli 98:82. Do tohoto zápasu již zasáhl Evan Payne a stihl zaznamenat 16 bodů a 9 obraných doskoků.

Další zápas nás opět čeká na venkovní palubovce a to již v sobotu, kdy zavítáme na palubovku Olomoucka.

Ohlasy po zápase:

Kouč Forejt: „ Musím potvrdit, že dnes vyhrál lepší tým. V naší hře se objevují dobré momenty a jistá zlepšení v defenzívě, ale bohužel to netrvá dlouho. Měli jsme obrovský problém s nájezdy ostravských hráčů do koše. Naopak nám tato aktivita chyběla pod košem. My se už několik zápasů potýkáme s tím, že neházíme trestné hody. Chybí nám hráč, který by si chtěl „dojít“ pro faul. Vyhýbáme se kontaktu a pak hledáme špatná řešení“.

Štěpán Fical: „Ostrava měla dnes velmi dobré procenta střelby nejen z TH a to rozhodlo zápas“.

Kouč Medvecký: Před zápasem jsem říkal, že ten kdo dá více bodů, tak vyhraje. My jsme jich dali 98 a vyhráli jsme. Nicméně klíčem bylo to, že jsme nenechali rozvášnit domácí hráče před domácími fanoušky v prvním poločase. To jsme si řekli a také jsme to splnili. V tom druhém jsme kontrolovali hru, vedli jsme o 10-12 bodů. Sice se objevily nějaké nepřestnosti , oplácení Medveckého, ztratili jsme trochu koncentraci a JH dal nějaké trojky. Jinak jsme měli zápas pod kontrolou, hráli jsme týmově a zaslouženě vyhráli. Také nám pomohl nový američan Payne, který tu je necelý týden a podal solidní výkon. Gratulace klukům za odvedený výkon.“

Milan Stanojevič, hráč NH Ostrava: „ Myslím, že jsme měli velmi dobrý vstup do utkání, sice jsme měli lepší a horší momenty, ale tento důležitý zápas jsme zvládli. Je to pro nás velmi důležité vítězství.

Body domácí: Zuzák 19, Turner 17, Šoula a Bašta 11, Jones 10, Taviah 8, Stegbauer 4, Lawhorn 2

Body hostů: Stojačič 25, Woods 18, Payne 16, Bohačík 15, Blagojevič 10, Stanojevič a Medvecký po 7.