Velké množství ztrát nás stálo vítězství v Ústí.

Z Ústi si vezeme porážku o 14 bodů.

19. 10. 2016

2 bodů ostravských náhradníků zatraceně znesnadnilo Slunetě zdánlivě snadnou domácí práci v dohrávce 7. kola. Pandy si však (i bez rozehrávače Šotnara) svou šanci nakonec nenechali ujít a duel ovládli 77-63, což znamenalo už třetí výhru pro kouče Pištěckého. Naopak NH dál zůstává na jediné.

Poločas si to rozdávali oba Smithové - ten ústecký stihl 15 bodů, ten ostravský 12 s 8 doskoky. Jen na chvíli vynechal snajpr NH, domácí se utrhli na 33-22. Jenže pak moc míjeli trojky a Ostrava se do konce druhé čtvrtky přisála na 37-35.

Po změně stran už se oba Smithové ztišili, ovšem na domácí straně převzali štafetu dlouzí Abercrombie s Peckou, kteří využili zápasové absence ostravského power forwarda Sevlieho k navýšení náskoku na 47-37.

Dva dvacetiletí zelenáči Klímek s Leczem to ale stále nechtěli vzát a první 8 body a druhý čtyřmi v první fázi čtvrté čtvrtiny stále drželi huť na dostřel. Jenže domácí tu kontrovali baterií trojek a hosté, kteří v této čtvrtce spáchali 8 ztrát, už dál neměli co nabídnout.

Sluneta měla před 999 diváky o 13 střel z pole víc, 12 bodů vytěžila z druhých šancí a další spoustu z 21 ztrát soupeře, k tomu vládla zpod koše 42-24. Tým sytil kvartet Smith (19), Pecka (18+12 doskoků), Bosák (12) a Glover (10).

Na straně Ostravy byly efektivní trojky (18/7), lepší šestky (bilance 24/16) i 19 bodů z brejků. Tým vedli Smith (16) s Bohačíkem (13), Klímek s Leczem přidali 10 a 9 bodů.

Statistiky utkání:

SLUNETA Ústí nad Labem-NH Ostrava 77:63 (20:22 37:35 53:45)

Body domácí: Smith 19, Pecka 18, Bosák 12, Glover 10, Abercrombie 9, Igrutinovic 4, Šteffel 3, Šmíd 2

Body hosté: Smith 16, Bohačík 13, Klímek 10, Leczo 9, Guercy 8, Bratčenkov 4, Alič 3,
Trojky: 14/4 – 18/7
Trestné hody: 15/9 – 24/16
Doskoky: 41 - 33
Osobní chyby: 23 – 17