11. 11. 2017

Review: BK Olomoucko: NH Ostrava 92:84 (27:10,53:35, 72:55)

Kolo: 8

Datum,čas:  11.11.2017, 18:00

Dnes jsme zavítali na palubovku Olomoucka. To drželo před tímto zápasem 9. místo.

Do dnešního zápasu měli lepší vstup domácí a už po 80 vteřinách to bylo 0:6. Na to náš trenér reagoval oddechovým časem. Ani to pořádně nepomáhalo a dále jsme pokračovali ve vlažném tempu.

V poločase bylo skóre 53:35. Nás částečně držel bodově nad vodou Woods a Payne.

Z počátku druhého poločasu to nevypadalo na drama, které nastalo o pár chvil později. Domácí polevili v agresivitě v obraně a toho jsme využili. Pomohli nám především trojky Blagojeviče a Payna.

Ten byl nakonec naším nejlepším střelcem s 19 body. Náskok, který vypadal už hrůzostrašně, se nám povedlo stáhnout na 85:83. Pak však nastaly ztráty, kterých domácí využili a vítězství si už nenechali vzít. Domácí vyhráli zaslouženě. Pokud nebudeme důsledně bránit od prvních minut, tak nemáme šanci vyhrát žádný zápas.

Nyní nás čeká sobotní zápas doma se Svitavami. Před tímto ligovým zápasem odehrajeme  4.kolo Českého poháru, kdy ve středu 15.11 od 17:30 hrajeme na půdě VSK VŠB TUO Ostrava.

Body domácích: 23 Fuller, 21 Mitchell, 14 Šepa, 12 Křemen, 10 Křemen, 9 Močnik, 2 Novák

Body hostů: 19 Payne, 18 Blagojevič, 15 Woods,11 Bohačík, 9 Stanojevič, 8 Stojačič, 4 Medvecký

Trojky: 10:8

Doskoky:37:41

TH: 10:16

Ohlasy:

Kouč Medvecký: „ Gratuluji Olomoucku k vítězství. My jsme sem přijeli vyhrát, ale domácí nás vycvičili
 co se týče nasazení v obraně, kdy my jsme byli v prvním poločase tristní a trapní a domácí si s námi dělali, co chtěli. Nebyli jsme schopni pokrýt pick and roll Močnik – Mitchell. V poločase jsem řekl dvě věci: Buď po nich budu řvát a kopat do dveří nebo jim to vysvětlím, že s tímto výkonem nejsme schopni uspět. Ve druhém poločase jsme začali běhat, dali nějaké trojky a zápas dovedli do plichty. Za to klobouk dolů. Ale pokud budeme začínat tak jako dnes, kdy Olomoucko bylo v laufu a dával si trojky, kdo chtěl. Takto ne a v pondělí si na videu ukážeme, co bylo špatně. 53 bodů v poločase je katastrofa a tam nás to stálo zápas. Pochodový basketbal my nemůžeme hrát.“

Kouč Benaček: „ Děkuji za gratulaci. Dobrý konec, vše dobré. My jsme začali dobře, myslím, že zápas rozhodl první poločas. Ale druhý poločas a především poslední čtvrtina si naši kluci mysleli, že je konec utkání a začali panikařit. Ostrava toho využila a dala nějaké trojky. Ty nám dali hráči, od kterých jsme to moc nečekali. My jsme se soustředili nejvíc na Stanojeviče, jakožto nejlepšího trojkaře . Dnes jednu dal, jednu ne. V závěru to na sebe bral Blagojevič a nový hráč Payne. Závěr byl dramatický, oba celky jsou vyrovnané, ale jak jsem řekl. Dobrý konec, vše dobré“.