Z Hané si odvážíme výhru!

2. kolo play out jsme vyhráli o 4 body.

ČÍST DÁLE

19. 4. 2017

Nejvýše postavený tým play-out Ostrava zvládla na hřišti posledního Prostějova koncovku a po výhře 76:72 prodloužila Orlí čekání na výhru.

Po vyrovnané první čtvrtině převzala Ostrava otěže a ve druhé desetiminutovce vedla až o patnáct bodů. Domácí ale zápas nevzdali, bod po bodu stahovali a v úvodu poslední čtvrtiny šli dokonce do vedení. Přesto šli do koncovky s výhodou hosté, bojovník Sehnal sice košem, ziskem a dvěma šestkami snížil na 72:73, ale Dokoupil z trojky neuspěl a závěr si hosté pohlídali z čáry trestného hodu.

Ostravané lépe stříleli dvojky a vyhráli i trojkovou bitvu 10:6, nevadilo jim tak 13 útočných doskoků domácích. Vítězové měli lépe rozloženou střelbu, na sedmnácti bodech se shodli Painter i Bratčenkov, 12 bodů s osmi asistencemi přidal rozehrávač Canada. Prostějov vedl i se špatnou úspěšností s 18 body Simmons, patnáct bodů přidal Jacobs.