23. 1. 2017

Review: MMCITÉ Brno – NH Ostrava 73:79 (21:16, 41:50, 51:63)

Datum: 23.1.2017

Čas: 20:15

Dnes nás před televizními kamerami čekal zápas v Brně. S ním máme letos bilanci 1:1. V lize jsme s nimi doma smolně prohráli trojkou v poslední vteřině. V prosincovém pohárovém utkání jsme to ale byli my, kdo se radoval.

Do dnešního zápasu jsme sice hůře vstoupili a po prvních 10 minutách jsme prohrávali 16:21 Pak jsme ovšem přepnuli na vyšší level a na hře to bylo znát. Hru dnes výborně dirigoval Canada, autor 16 bodů. Ve druhé půli byla hra poměrně vyrovnaná, avšak náš tým byl neustále ve vedení. Soupeř se sice snažil postupně manko smazávat, ale naštěstí Vojta Bratčenkov trefil důležitou trojku a tím nám přidal klid do koncovky. Tu jsme konečně zvládli a radujeme se z důležité výhry 79:73!

Touto výhrou jsme se posunuli na předposlední místo a přeskočili Brno. Nyní nás v sobotu čeká další důležitý zápas. Doma přivítáme Jindřichůvv Hradec. Začínáme v 18 hodin.

Ohlasy: Dušan Medvecký (trenér NH Ostrava): „Utkání jsme začali nervózně, zejména proto, že jsme chtěli vyhrát. Nehráli jsme svoji hru, nechali jsme Brno dát pár košů v přechodové fázi a trápili jsme se. Pak jsme přešli ke své hře, dali jsme koše z rychlých protiútoků, šli jsme přes Brno, takže za první poločas spokojenost s útokem. Druhý poločas byla přetahovaná z obou stran, ke konci jsme udělali pár chyb, zřejmě pod tíhou toho, že jsme byli blízko vítězství, ale nakonec spokojenost s výhrou. Jsem rád, že máme v týmu Malcolma Canadu, konečně je to rozehrávač, který vyveze míč a lehce o něj při driblinku nepřijde. Šňůru porážek jsme neřešili, byli to prohry o pár bodů a věřím, že tímto vítězstvím jsme to zlomili.“

Zoran Helbich (trenér mmcité Brno): „Nechali jsme si zápas utéct ve druhé čtvrtině, kdy jsme dostali 34 bodů, v ostatních čtvrtinách jsme bránili dobře, bohužel jsme se nesoustředili na některé hráče Ostravy, kteří nejsou obvykle tak výrazní, a to nás stálo výhru. Nedařilo se nám střelecky, sami na sebe jsme si vytvořili tlak, že moc chceme vyhrát. Tým má ale potenciál a já věřím, že do konce sezony to potvrdíme.“

Body domácí: Ware 25, Tomanec 13, Simpson 12, Mikulič 10, Hrabovský a Pumprla po 5,  Ware 3

Body hostů : Bratčenkov a Canada 16, Painter 15, Sterling a Bohačík po 10, Klimek a Riewer po 5, Mays 2

Doskoky : 41:44