7. místo patří Svitavám.

O poslední místo do play off se rozhodne v úterý.

31. 3. 2017

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - NH OSTRAVA 86:76 (36:38)

Dnes jsme svedli přímý souboj o 7. Místo. Soupeřem nám byly Svitavy.. V loňské sezóně nás Tuři pokořili až střelou těsně před koncem a tak si větší lákadlo šlo jen těžko přát.

Po hladké výhře nad Ústím nad Labem jsme nastoupili ve Svitavách bez respektu. Velmi agresivně jsme bránili a zaslouženě šli do vedení.  Tuři mají v repertoáru rovněž tvrdou obranu a tak byl k vidění souboj obran. První se v útoku začali více osmělovat domácí. Především Jelínek s Markem postupně budovali domácím mírný náskok. Po první desetiminutovce vedli domácí o 7 bodů, ale druhé hrací období vyznělo mnohem lépe pro nás. Tuři se najednou v útoku zasekli a znervózněli. Toho jsme dokonale využili a po srovnání stavu šli nekompromisně do vedení. Za stavu 30:38 to s domácími moc valně nevypadalo. Naštěstí pro ně se v tento důležitý moment trefil Tomáš Teplý za tři body a dal Turům nadechnout ke zkorigování poločasového skóre na 36:38. Po přestávce byl k vidění skvělý basketbal plný tvrdých soubojů i pohledných kombinací. Tuři v něm hnáni skvělými fanoušky dokázali kontrovat na přesné střely hráčů z Ostravy.

Na přelomu třetí a čtvrté periody nám bohužel střelecký prach trochu zvlhnul a domácí převzali definitivně otěže zápasu. Bod po bodíku nám začali odskakovat. Velkou zásluhu na tom měl Pavel Slezák, který k výborné obraně přidal i agresivní útok s přesnou střelbou. Právě jeho zásluhou tuři svému soupeři odskočili ze stavu 66:63 na 77:63. Z tohoto úderu jsme se již neoklepali a Tuři hnáni famózní kulisou s přehledem dokráčeli ke kýženému vítězství.

Pro nás tato ztráta znamená jediné. V úterý musíme bezpodmínečně porazit doma Prostějov a doufat, že Sluneta padne v JH. Jiná možnost naší účasti v play off není. Proto nás prosím dojděte podpořit v hojném počtu!

Začínáme v úterý 4.4. v 18 hodin a doufáme, že se po skončení zápasu budeme radovat nejen z výhry, ale také z postupu mezi nejlepších 8.

Ohlasy:

Kouč Medvecký: „Gratuluace Svitavám k zaslouženému vítězství, jelikož jsme 30 hráli vyrovnaný basketbal, ale poté jsme dostali 28 bodů v poslední periodě a vyfaulovali se nám někteří hráči. Následně Svitavy daly trojky, co měly. My naopak ne a dostali jsme 28 bodů.“

Kouč Ružička: „Děkuji za gratulace. Řeknu to úplně na rovinu. Dnes zde trénovali dva úplně rozdílní trenéři. V prvním poločase to byl nováček, co byl přemotivovaný, nesoustředil se na hru a spíš na rozhodčí a udělal spoustu trenérských chyb. Basketbal si však musíme užívat a já jsem tu svoji nervozitu přenesl na své hráče. V poločase jsme si řekli, že změníme tvář a začali jsme se soustředit více na sebe. Bylo tam více energie s naší strany, začali jsme lépe bránit, sice jsme dostali stejně bodů jako v prvním poločase, ale bylo tam daleko více energie.  Za to patří mým hráčům díky. Vítězství si ubojovali a zasloužili si ho.“

Body Tuři: Slezák 20, Marko 14 (7 doskoků, 7 asistencí), Jelínek 14, Teplý 13, Roseboro 9, Vučica 9, Mickelson 5 (10 doskoků), Bašta 2

Body NH: Bohačík 21 (5 asistencí), Bratčenkov 11, Mays 9, Smiths 8, Painter 7, Canada 7 (5 asistencí), Riewer 6, Popovič 5, Klimek 2

Trojky: 10 - 6

Doskoky 34 – 24