O vítězi bylo rozhodnuto již po první periodě.

Favorit splnil svoji roli a bez větších potíží vyhrál.

eview ČEZ Basketball Nymburk: NH Ostrava 98:64 (33:15, 53:35, 74:43)

Místo: Sportovní centrum ČSTV, Nymburk

Datum. 23.10.

Čas: 17: 00.

V neděli jsme zavítali k mistrovi do Nymburka, který je již 13 let jasným favoritem celé ligy.

Společně s Pardubicemi také hraje evropské poháry a tak se naši borci setkali s opravdu pořádnou hráčskou kvalitou.

Před touto sezónou posílil například o Eugeneho Lawrence, Meiera či navrátilce Pavla Pumprly. V dosavadních 7 odehraných kolech nepoznal hořkost porážky. Tým kolem Welsche, Sant- Roose či Bendy hraje svědomitě a s přehledem.

Mistr hned o začátku diktoval tempo a bez větších potíží dovedl zápas do vítězného konce.

Středočeský celek rozhodl zápas prakticky už v úvodní čtvrtině, kterou vyhrál 33:15, po půlhodině hry už byl jeho náskok více než třicetibodový.

„Věděli jsme, že Ostrava má čtyři pět kvalitních basketbalistů a nemá tolik hráčů na střídání. Kontrolovali jsme zápas od samého začátku, i když jsme v jeho průběhu udělali několik chyb v defenzivě. - uvedl kouč domácích Ronen Ginzburg

Body Nymburka: 18 Hruban, Meier 21, Pumprla 12,Howard a Kříž po 11.

Body Ostravy: 22 Bratčenkov, 15 Painter, 13 Bohačík, 10 Smith, Klímek a Guercy po 2

Body: Hruban 18, Meier 17, Pumprla 12, Sant-Roos a Kříž 11, Lawrence 7 (6 asistencí + 3 zisky), Simpson 6 (7 doskoků), Allen 5, Peterka a Svoboda 4, Welsch 3 - Bratčenkov 22, Painter 15, Bohačík 13, Smith 10,  Guercy a Klímek 2, střelba za 2 body: 45/28:32/18, trojky: 29/12:24/7, TH: 10/6:13/7, doskoky: 35:29, asistence 27:15, ztráty: 10:24, zisky: 16:6, fauly: 12:12, čtvrtiny: 33:15, 20:20, 21:8, 24:21

Dušan Medvecký (trenér NH Ostrava)

Gratuluji Nenovi a Nymburku k očekávanému vítězství. Už po zápase jsem mu děkoval, že nechal hrát už ve druhé čtvrtině mladé české  kluky a my jsme s nimi mohli hrát občas vyrovnaný zápas. V Nymburce se hraje jen o to, o kolik to bude, ne kdo vyhraje. Já bych chtěl spíše říct, hurá, že máme Nymburk. Kdybychom měli dva nebo tři takové týmy, bylo by to super. Pro kluky nejen od nás je to obrovská škola, když vidí, jak se basketbal hraje. Jsem rád, že je Nymburk, že jsou Pardubice a evropské poháry, ve kterých startují. Toto je cesta, aby se naši kluci zlepšovali.

Vojtěch Bratčenkov (hráč NH Ostrava)

Také bych chtěl po gratulovat Nymburku k vítězství. Jak říkal kouč, tady asi není moc co hodnotit. Jde o to o kolik s Nymburkem prohrajete. Vy se můžete snažit podat jen co nejlepší výkon. Myslím, že jsme dnes zabojovali , bohužel chybám se proti Nymburku vyvarovat nedá. Celkově bych utkání hodnotil kladně a můžeme se jen těšit na domácí zápas.

Ronen Ginzburg (trenér ČEZ Basketball Nymburk)

Věděli jsme před zápasem, že Ostrava má čtyři pět kvalitních hráčů a nemá tolik hráčů na střídání. Kontrolovali jsme zápas od samého začátku, i když jsme v jeho průběhu udělali několik chyb v defenzívě. Především ve druhé části druhé čtvrtiny a během druhého poločasu. Nicméně zápas jsme měli pod kontrolou, a tak jsem mohl rozdělit minuty mezi všechny hráče. Víme, že v Ostravě to bude jiný zápas, tam se hraje úplně jinak. Vyhráli jsme a doufám, že se nám povede vyhrát i ve středu s Nahariyí.

Martin Kříž (hráč ČEZ Basketball Nymburk)

Do zápasu jsme chtěli vstoupit jako vždy na sto procent a podat, co nejlepší výkon. To se nám na začátku povedlo. Na konci druhé čtvrtiny jsme udělali pár chyba náskok se snížil. To však pro průběh utkání nemělo velký vliv.

MVP: Vojtěch Hruban