18. 11. 2017

Review: NH Ostrava: Dekstone Tuři Svitavy 78:69 (20:21, 37:34, 58:47)

Datum: 18. 11. 2017, 17:30

Kolo: 9.

Po třech venkovních zápasech jsme se ukázali také našim fanouškům. A to v zápase se Svitavami.

Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně a s favorizovaným soupeřem jsme drželi krok. Dařilo se nám zpočátku pokrýt jejich silné stránky a byli jsme to naopak my, kdo byl po většinu zápasu ve vedení. Hosty držela v kontaktu velice slušná střelba za 3 body.

V poločase bylo skóre 37:34. Do druhého dějství jsme vstoupili velice aktivně a postupně jsme navyšovali svůj náskok. V druhé polovině třetí periody jsme vedli 48:38. Za tohoto stavu si vzal kouč hostí oddechový čas. Hosté potom trochu změnili systém hry a již jsme neměli tolik volných střel jako na začátku utkání.

Zpočátku tato změna hosty nakopla, nicméně vlastní nemohoucností se připravili o možnost zvrátit zápas na svoji stranu. V klíčovém okamžiku se trefil dvakrát z perimetru Blagojevič
 a dodal nám klid do závěru zápasu. Ten jsme dohráli zkušeně a nepřipustili jsme žádné drama.

Na konto si tak připisujeme 4. výhru.  Tato výhra je o to cennější, jelikož se jedná o soupeře, který bude letos jistě v horních patrech tabulky KNBL. Nyní nás čeká reprezentační pauza, kdy v pátek odehraje naše reprezentace zápas proti Islandu.  Další domácí zápas pak odehrajeme 30. 11., kdy od 17:30 hostíme USK Praha.

Ohlasy:

Kouč Medvecký: „Děkuji za gratulaci. Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně, tak jsme chtěli. Řekli jsme si, že nemůžeme do něj vstoupit tak jako na Olomoucku.  To se nám dařilo asi 7 minut, pak Svitavy šli přes nás. Do poločasu jsme to ale otočili a ikdyž jsme dostali v závěru hloupou trojku, tak to bylo ok. Do toho druhého poločasu jsme vstoupili agresivněji v obraně, dostali jsme 69 bodů, což je od takového týmu jako jsou Svitavy, super počin. Sice nedali nějaké „šoupáky“, ale to my také ne. Dnes jsem spokojen s obranou. Sice když ji Svitavy změnily na zónu, tak jsme s tím měli problémy, ale to je i tím, že máme nový tým a spíš trénujeme tu osobní obranu. Blagojevič pak dal důležité trojky a zápas jsme dovedli do důležitého vítězného konce. Gratulace klukům za obranu. Když takto budeme bránit, tak to bude ok“.

Kouč Růžička: „ Gratuluji Dušanovi a celému klubu k vítězství. Hráli dobrý basketbal. My jsme věděli, že to zde nebude lehká záležitost. Družstvo je dobře poskládané, hráči tady mají vysokou kvalitu. My jsme zde přijeli s nějakým plánem, který nám zpočátku nevycházel, pak jsme přeskupili řady a dostali se do 5 bodového vedení. Pak jsme udělali triviální ztráty. V prvním poločase jsme jich měli 10, v tom druhém jen dvě, ale Ostrava byla dnes hladovější, agresivnější. To taky dokumentuje jejich 14 útočných doskoků a 31 TH. V neposlední řadě někteří hráči začínali po posledních zápasech lítat v oblacích . Byli jsme trapní, že nedáváme absolutně volné dvojtakty, za stavu -4 máme volné střely za 3 body a místo toho, abychom prokázali zabijácký instinkt, tak se bojíme a domácí toho využili. Pak jsme se zónou nadechovali, ale zónu nemůžete hrát tak dlouho proti tak silnému týmu jako jsou domácí. Ještě jednou gratuluji a nás čeká ještě hodně práce.“

Body domácích: 17 Stanojevič, 14 Payne, 14 Blagojevič, 13 Woods, 12 Stojačič, 7 Bohačík, 1 Medvecký.

Body hostů: 16 Teplý, 11 Rosenboro, 10 Jelínek, 8 Marko, 8 Slezák, 4 Stria, 4 Puršl, 2 Kovář

Doskoky: 51:31