4. 1. 2023

Review: NH Ostrava vs BK Opava 77:66

Kolo: 16.

Datum: 4.1.2023

První zápas v roce 2023 svedl ostravské basketbalisty v derby s Opavou. Se svým rivalem z Moravskoslezského kraje odehráli velmi vyrovnanou partii, která se zlomila až v závěru utkání, kde i díky přesné mušce Majerčáka domácí tým zvítězil v poměru 77:66.

Úvod utkání patřil sice hostům, kteří si udržovali mírný náskok, ale byli to domácí, kteří díky perfektní akci v závěru poločasu šli do kabin s jednobodovým vedením. Úvod druhého poločasu vyšel lépe domácím, kteří díky zlepšujícími se oporami neustále drželi s Opavou krok. Bouřlivá atmosféra v domácí hale, která hnala ostravské basketbalisty za 8. výhrou v sezóně v určitých momentech byla opravdu až fretenická. Závěr patřil domácím, kteří si koncovku pohlídali a mohli se radovat z výhry, která je velmi cenná a sladká.

Další zápas čeká Ostravany na půdě Slunety.

Body Ostravy: 21 Majerčák, 18 Radukič, 16 Mathon, 10 Morgan, 8 Belikov,4 Šmíd

Body Opavy: Švandrík a Mokráň po 17, Kvapil 9, Mička 6, Šiřina 7, Slavík 5, Jurečka 3, Kouřil 2

Trojky: 10/24:11/40