2. 1. 2018

Preview:  MMCITÉ + Brno – NH Ostrava

Kolo: 15.

Datum: 3. 1. 2018, 20:00

Rok 2018 zahájíme středečním zápasem v Brně. S tamějším týmem jsme se již v letošní sezóně potkali a na domácí palubovce jsme jej porazili 85:80. V tomto zápasu nasbíral nejvíc bodů Stojačič (30) a především díky jeho aktivitě na útočné polovině jsme si připsali druhou výhru v sezóně.

Tým slovinského kouče Jakary od té doby již pomalu nachází svoji tvář a v posledních zápasech ukazuje, že letos se s ním bude muset počítat. Jistě tomu pomohl i příchod posil ze zámoří. Tou nejvýraznější je prozatím příchod Canyona Bradyho, který si získal přízeň fanoušků nejen svými výkony na hřišti, ale také originálním způsobem střelby TH.  Společně s ním do brněnského týmu přišel další cizinec, Robert Brandenberg.  Vedení celku bylo nuceno reagovat na zranění klíčového rozehrávače Sullivana a donedávna také Pumprly a Koziny.

Náš tým má za sebou černý měsíc prosinec, ve kterém jsme nedokázali ani jednou vyhrát.  Naposledy jsme odehráli velice dobrou partii s Pardubicemi. Bezmála 38 minut jsme s favoritem zápasu drželi krok. Bohužel nás „pohřbil“ hostující rozehrávač Burnett, který svým výborným individuálním výkonem ve druhém poločase utkání rozhodl.

To je však již pryč a je třeba se dívat dopředu. Zítra pro nás začíná klíčový měsíc leden, ve kterém je potřeba zabrat. Zápas začíná ve 20:00 a sledovat ho můžete na TVCOM.