12. 4. 2017

Preview: MMCITÉ Brno: NH Ostrava 83:81 (24:23, 27:19, 15:22, 17:17)

Kolo: 1. kolo skupiny play out

Datum: 12. 4. 2017, 19:00

Dnes nás čekal zápas v Brně. Na tamější palubovce jsme doposud měli velice kladnou bilanci.

Při každém výjezdu do moravské metropole jsme odjížděli s výhrou.

Každá série však jednou skončí a pro nás tato série skončila dnes. V prvním poločase nás soupeř přeskákal a přestřílel.

Na začátku třetí periody nám sice padly tři trojky, skóre se vyrovnalo, ale tentokrát měli větší štěstí v koncovce domácí a nakonec vyhráli 83:81.

Naším nejlepším střelcem byl Smith s 21 body. Další zápas odehrajeme příští středu v Prostějově.

Zápas začíná v 18 hodin a sledovat ho můžete na TVCOM.

Marek Stuchlý, asistent trenéra: „V první řadě bych chtěl pogratulovat domácím k výhře. V této fázi soutěže je opravdu těžké motivovat hráče k nějaké hře, ale jsou to profíci, tak se s tím musí nějak porvat. První půle byla z naší strany mizerná. Dostat 50 bodů z 83 celkových je ostudné a slabé. Tím si myslím, že jsme prohráli. V koncovce v druhé půli se již na to dalo dívat. Rychle jsme to dotáhli, ale hodně nás mrzí první půle. Bohužel jsme tento zápas nedovedli do vítězného konce.

Zoran Helbich, trenér Brn: „ Děkuji za gratulaci. Zápas jsme vyhráli v první půli, kdy jsme dali 50 bodů. V druhé půli Ostrava přidala v obraně, my jsme nedali spoustu šestek. Před zápasem jsem říkal, že to bude hodně o doskoku. Ten jsme vyhráli 39:35, což byl rozhodující faktor. Několikrát jsme doskočili a udrželi jsme to. Jdeme dál, čeká nás 5 těžkých zápasů. Své cíle máme, o které se budeme prát. Fanouškům děkuji za krásnou atmosféru, nabudilo to hráče a pomohlo nám to k výhře.“

Body domácí: 25 Křemen, 20 Tomanec, 10 Pumprla, Mikulic 9, Jazvin 8, Kozina 7, Turman 4

Body hosté: 21 Smith, 19 Canada, 13 Painter, Bohačík 11, Bratčenkov 7, Mays a Riwer po 5