Ústí si připsalo jasnou výhru.

17. 3. 2021

ÚSPĚŠNÁ PREMIÉRA NOVÉHO ÚSTEČANA

Pandy zkompletovaly akceschopnou soupisku, na niž přidaly už i covidové rekonvalescenty Pecku a nového amerického křídelníka Haymonda, a oslabená Nová huť (zejména bez Heinzla a Nábělka) tak na severu Čech neměla nárok. Padla pošesté za sebou, naopak SLUNETA po vítězství 108-74 slaví čtvrtý úspěch v řadě a dál velí skupině A2.

NH byla výrazněji ve hře jen prvních šest minut. Od stavu 13-10 ale začala vršit ztráty, domácí pokračovali ve ztékání koše a těžbě trestných hodů, po 14 minutách překonali kótu desetibodového náskoku a kvitovali další minuté šestky soupeře. Už v závěru poločasu vyskočilo jejich vedení na 49-29 a dál už jen kormidlovali zápas k vysázené stovce.

O tu se nejvíc zasloužili Rakočevič (23+10 doskoků), Hanes (19), Pecka (18+9 doskoků), debutující Haymond (16+7f+ za 18 minut) a Fait (10+9 doskoků). Ostrava se opírala o Alleyna (21), Pumprlu (17) a Šmída (13). SLUNETA dominovala zpod koše (56-28), z trestné linie (31/26 - 24/12) i na doskoku (51-27, útočné 17-3, body z nich 18-1). Také méně ztrácela (13-17) a měla o 18 střel z pole víc.