Justus Alleyn rozhodl zápas proti Svitavám.

23. 9. 2020

Review: NH Ostrava vs Dekstone Tuři Svitavy 82:81 (20:15,31:40,56:64)

Kolo: 4

Datum: 23. 9. 2020

Dnes přijeli do ostravské haly Tatran ambiciózní Svitavy. Ty mají pro letošní sezónu vysoké cíle.

Do dnešního zápasu však měli lepší start domácí tým.  Od začátku plnili pokyny trenéra Bálinta a po prvních 10 minutách vedli 20:15. Hosté se rozjížděli pozvolna a až ve druhé periodě šli přes svého soka. Do kabin šli do vedení 40:31.  Hosty střelecky držel především Pavel Slezák, který celkově nasbíral 16 bodů. Následně se k němu přidal Matěj Svoboda, jenž přidal ještě o 6 bodů víc.

Nástup do druhého poločasu se hostům také povedl a rychle se dostali do vedení, které v jednu chvíli bylo až 15ti bodové. Kouč domácích na to zareagoval oddechovým časem, srovnal své hráče, kteří začali stíhací jízdu za otočením zápasu. A světe div se, povedlo se na výbornou! Ke skvělé partii se rozehrálo duo Alleyn – Bohačík. Kapitán domácích byl opět velkým tahounem svého týmu a k 22 bodům přidal 15 doskoků (32 efektivita). Justus Alleyn zaznamenal ještě o bod víc a byl to právě on, kdo v posledních vteřinách utkání přidal klíčový koš, kterým domácí šli přes svého soupeře. Připisují si tak důležitou druhou výhru v sezóně proti sokovi, který byl jednoznačně favoritem zápasu.

Nyní měli domácí zajíždět na palubovku Kolína. Ten má momentálně své zápasy odložené a tak místo toho odehrají v pátek zápas na palubovce Nymburka.

NH Ostrava vs Dekstone Tuři Svitavy 82:81 (20:15, 31:40,56:64)

Body Ostravy: 23 Alleyn, 22 Bohačík, 9 Pumprla a Heinzl, 8 Nábělek, 6 Šmíd, 3 Waterman, 2 Páleník

Body Svitav: 22 Svoboda, 16 Slezák, 12 Welsch, 10 Proleta a Sehnal,7 Bujnoch, 2 Marko a Dragoun

Doskoky: 49:36