V pátek zajíždíme na hřiště mistrovského Nymburka.

24. 9. 2020

Preview: ERA Basketball Nymburk : NH Ostrava

Datum: 25.9.2020

Kolo: 20.

V předehrávaném 20. kole zajíždí tým trenéra Bálinta na půdu mistrovského Nymburka. Tento zápas se předehrává  z důvodu toho, že hostům odpadl sobotní zápas v Kolíně. Ten má na nějakou dobu zápasy odloženy z důvodu pozitivně testovaných hráčů na covid 19.

Na palubovku Nymburka míří ostravští basketbalisté v dobrém psychickém rozpoložení. Ve středu na domácí palubovce porazili ambiciózní Svitavy o jediný bod 82:81. Brilantní představení odehrálo především duo Petr Bohačík a Justus Alleyn, kteří se výraznou měrou podíleli na otočení stavu v domácí prospěch. Hosté ze Svitav byli téměř celý zápas, ale koncovka patřila domácím. 7 vteřin před koncem se povedlo Alleynovi se uvolnit  a po výhozu z rohu přetavil skóre na domácí stranu.

Mistrovský Nymburk ve středu zavítal na hřiště Pardubic. Ty nebyly daleko od výhry nad hegemonem nejvyšší soutěže. Na výhru nakonec nestačilo ani 34 bodů Tomáše Vyorala. Nymburk se v tomto zápase opíral především o bodový příděl Hardinga, který nasbíral 32 bodů. Velmi se činil také Vojtěch Hruban, která stihl za 24 minut 13 bodů.

Páteční zápas začíná v 17 hodin a sledovat ho můžete na TVCOM v přiloženém odkazu.

Justus Alleyn k zápasu říká: " Páteční zápas je pro nás dobrý testem. Nymburk je velmi silný tým. My musíme hrát jako tým, hrát tvrdě po celých 40 minut a se spoustou energie. Jedině to nám dává šanci."