V poháru končíme těsně před branami Final Four.

S Opavou jsme padli až v prodloužení.

ČÍST DÁLE

11. 1. 2017

NH Ostrava: BK Opava 95:99 po prodl. (28-20,28:20, 14:25, 17-22, 8-12)

Dnes jsme v rámci 6. kola Českého poháru odehráli zápas proti Opavě. Vítěz dnešního zápasu postoupil do únorového Final Four, které se odehraje v Prostějově.

Vstup do utkání jsme měli výborný a byli jsme to překvapivě my, kdo určoval tempo hry. Hra měla myšlenku, dynamiku a spád. Dařilo se nám, jak z perimetru, tak i z pod koše.

Do šaten jsme šli za vedení 56:40.  Kdo si pomyslel, že se Opava již vzdá, tak se spletl.

Po změně stran proti nám nastoupil jiný tým, který byl daleko agresivnější v obraně a začalo se mu dařit i z dálky. My jsme začali zmatkovat a o slibný náskok jsme rychle přišli.

Hosté se dokonce dostali i do 10ti bodového trháku necelé dvě minuty před koncem a na zvrat to již nevypadalo. Ten se nám málem povedl dokonat a mohli jsme vyhrát v základní hrací době, jenže v posledním útoku jsme nedokázali skórovat. Prodloužení pak bylo i o štěstí a to se na naší stranu již nepřiklonilo.

V poháru tedy končíme před branami Final Four. Na kontě máme další nešťastnou prohru a před sebou sobotní duel s Nymburkem.

Do dnešního zápasu zasáhla i naše nová akvizice, Malcolm Canada, který je zde na měsíční zkoušce. Za necelých 16 minut stihl 10 bodů a 2 doskoky.

Body domácí: Painter 16, Mays a Smith 13, Guercy a Bratčenkov po 12, Canada 10, Bohačík 9

Body hostů:  Šiřina 27, Gniadek a Zbránek po 14, Cvek a Jurečka po 12, Blažek 10, Kouřil a Klečka po 4, Kvapil 2

Trojky: 12:15

Doskoky: 47:35