Přidáno 20.11.2020, přidal Václav Mrkvica, přečteno 794x
Dohrávka 5. kola je na programu již zítra.

Preview: BC Geosan Kolín : NH Ostrava
Datum: 21.11.2020, čas 18:00
V sobotu čeká ostravské basketbalisty další zápas v KNBL. Tentokrát to bude utkání na půdě Kolína. Jedná se o dohrávané 5. kolo z měsíce září.
Po restartu ligy se Medvědi z Kolína v lize chytli. Ze tří odehraných zápasů poznali hořkost porážky jen jednou. A to půdě mistrovského Nymburka a pouze o 10 bodů.
Na domácí půdě pak skolili Hradec a naposledy i Olomoucko. V kolínském týmu se v poslední době velmi dobře rozestříleli mladí hráči a to jak Dlugoš, tak i Novotný. Oba zmínění dali v zápase s Hanáky přes 20 bodů.
V utkání proti Hradci si zase otevřel střelnici rozehrávač Adam Číž. Z trojkového oblouku trefil hned 7 trojek z 15 pokusů a byl to zejména on, kdo měl lví podíl na těsném výhře v poměru 95:93. Dalším hráčem na které stojí zato pohledět přísným okem je bezpochyby Lee Skinner. Americká akvizice ve službách středočeského klubu se po svém příchodu jeví velice dobře. V průměru sází 15 bodů na zápas.
Ovšem také Ostravané disponují hráči, kteří mají často přesnou mušku. Za zmínku stojí zejména Justus Alleyn. Ten po svém zářijovém příchodu hned prokázal, že je platným hráčem. Ve středečním zápase proti rivalovi z Opavy nasázel 30 bodů (trojky 5/5) a dlouho držel svůj tým v naději na výhru nad favoritem tohoto utkání.
Bohužel pro něj a jeho spoluhráče Opava v závěru svému soupeři odskočila rychlými střely z perimetru a zápas dovedla do vítězného konce.
V sobotním zápase nebude moc kouč Bálint počítat se službami Juraje Páleníka, který po vzájemné dohodě v klubu skončil. Zápas začíná v 18 hodin a diváci ho mohou opět sledovat na TVCOM.
Štěpán Svoboda: "V sobotu nás čeká důležitý zápas v Kolíně. Je třeba se oklepat z poslední porážky, musíme zlepšit obranu, a koncentrovat se celých 40 minut.”
Adam Choleva, asistent trenéra: “ Do Kolína si jedeme pro body, chceme nastoupit se stejným elánem a chutí, jakou jsme hráli proti Opavě první tři periody. Na tento výkon se pokusíme navázat. Zároveň si uvědomujeme sílu Kolína, kteří po pauze hrají s velkou chutí a předvádějí dobrý basketbal. Musíme bránit po celých 40 minut a nedělat chyby v útoku.”
Absence: Nábělek, Šiška, Páleník (po dohodě ukončení spolupráce)
TVCOM: https://bit.ly/tvcomkolova
Další novinky
přidáno 21.03.2023
Zítra zavítáme do Opavy.přidáno 15.03.2023
Máme 15. výhru v sezóně!přidáno 14.03.2023
Zítra přivítáme Pardubice.přidáno 13.03.2023
Pojeďte s námi do Opavy!přidáno 12.03.2023
V dramatické koncovce porážíme Kolín!Nejčtenější články
přidáno 12.12.2017, přečteno 6688x
Milič Blagojevič v Kooperativa Faktor 1on1 Challenge!přidáno 01.05.2018, přečteno 6379x
Basketbalisté NH Ostrava již podruhé mistry republiky !přidáno 27.11.2016, přečteno 6245x
Seznamte se novou posilou! Přicházi Kevin Mays.přidáno 20.10.2016, přečteno 5541x
Seznamte se s novou posilou! Přichází Deshawn Painter.přidáno 23.11.2016, přečteno 5205x
Ukončení spolupráce s Isaacem Sevliem.