Preview: NH Ostrava – Orli Prostějov

Kolo: 4.

Datum, čas: 5.10. 2016, 17:30

Místo: hala Tatran

Ve středu do haly Tatran zavítá Prostějov. „Orly“ před touto sezónou posílil pivot Marek Souček. Naopak z týmu kouče Cholevy odešli Rosenboro( Svitavy), Kouřil (Opava), Šteffel (Ústí nad Labem) a Ondřej Peterka. Osa týmu složená z Marka, Slezáka či Palyzy však stále zůstává. Po třech kolech drží Orli prozatím 5. příčku při skóre 2:1. V sobotu na svém domácím hřišti porazili Slunetu Ústí nad Labem 92:90.

Náš tým má za sebou porážku ve Svitavách, kde jsme především ve druhé čtvrtině dostali spoustu bodů a po zbytek zápasů jsme se přes soupeře nedostali a nakonec prohráli 71:60.

Náš coach okomentoval zápas takto:

Jak jsem byl spokojený minule po zápase, jak jsem byl spokojený v Děčíně, tak dnes jsem naštvaný, protože jsme kromě první čtvrtiny odchodili celý zápas. Nedostali jsme se vůbec do nějakého rytmu. Nechali jsme se ukolébat hrou Svitav, která nám vnutila svojí hru. Pokud chceme hrát někde basketbal, tak musíme ten basketbal hrát rychleji, a ne jak profesoři, což nejsme. Nechytli jsme dneska ofenzivní rytmus, ale je to zase tím, že jsme hráli strašnou obranu. Dostali jsme ve druhé čtvrtce 25 bodů. Jsem zklamaný dneska naší hrou. Hlavně co se týče nasazení. Nechci mluvit o českých nebo zahraničních hráčích. Zklamali jsme jako celý tým. Na druhou stranu, někteří by ti lídři být měli, ale dneska jsme žádného neměli. Gratulace Svitavám k vítězství.“

Vojtěch Jančík, hráč NH Ostrava k utkání říká: „ Budeme chtít zapomenout na porážku ve Svitavách. Očekáváme vyrovnaný zápas a když zopakujeme výkon jako proti Opavě, tak určitě je v našich silách Prostějov porazit. S podporou našich fanoušků se nám to jistě může povést.“

Přijďte nás ve středu podpořit v tradičním čase! Snad  bude výhra naše.