V Praze prohráváme o 11 bodů.

ČÍST DÁLE

4. 2. 2017

Review: USK Praha: NH Ostrava: 81:70 (21:25, 40:33, 58:48)

Ostrava rozhodně nechtěla ponechat nic náhodě a s velkou chutí se vložila do utkání. Za první čtvrtinu proměnila pět trojek, dostala se až na vedení osmi bodů a vyhlášené obraně USK tak udělala čáru přes herní plán. Jenže sovy se semkly a šňůrou 13:0 na začátku druhého dějství převzaly bodově otěže utkání. Domácím pomohlo i 10 bodů po útočném doskoku za první poločas k tomu, aby šli do šaten ve vedení 40:33. Pražané po návratu z šaten navýšili náskok na dvouciferné číslo, v průběhu druhé půle ho dokonce navýšili až na rozdíl dvaceti bodů a držely otěže utkání pevně v rukou až do konce. Trenér Alilovič si tak mohl dovolit tři minuty před koncem utkání a stavu +16 vystřídat celou základní pětici hráčů. Nejen té Folimanka aplaudovala, protože vysokoškoláci dosáhli velkého úspěchu. Vybojovali čtvrté místo po základní části a právem se mohou těšit na nadstavbovou část skupiny A1.

Hráčem utkání se stal Jaromír Bohačík, který nastřílel 20 bodů, přidal 12 doskoků a 5 asistencí! Na straně Ostravy se nejvíce dařilo Smithovi, který dal 13 bodů a přidal 11 doskočených míčů.

Marek Stuchlý (asitent trenéra NH Ostrava):„Chtěl bych pogratulovat domácím k výhře i postupu do nadstavbové skupiny A1. Také bych jim chtěl pogratulovat k jejich opravdu precizní obraně, která se líbí nejen mě, ale i celé republice. To jak vy to děláte v obraně je neuvěřitelné. Klobouk dolů. My jsme hráli dobrý úvod, dařilo se nám střelecky atd. Bohužel máme problémy v obrané fázi, nesmyslně vypomáháme a nevěříme si ve hře jeden na jednoho. My jsme dnes velmi dobře bránili, ale nesmyslně jsme vypomáhali. Z toho nám dávali body. Začal to Grunt, který dal prvních 8 bodů a stáhl ten náš náskok.“

Mirsad Alilovič (trenér USK Praha):„Děkujeme za gratulace. Ostrava začala velmi dobře v útoku. Proměnili téměř vše. V tento moment bylo klíčové, že jsme nezpanikařili a drželi se svého zápasového plánu, který jsme si stanovili před utkáním. Především v obraně. To jsme přetavili v útoku, kdy jsme si vytvořili náskok zhruba 12 bodů a ten jsme pak drželi. V druhém poločase se nám dařilo více střelecky, drželi jsme ta číslo a potvrzuje to i 19 asistencí, což je asi náš rekord. Tato část sezóny skončila a my jsme už nyní soustředění na tu druhou. Věříme, že fanoušci ocení naši hru a přijdou ještě ve větším počtu. Ostravě přeju vše nejlepší do dalších utkání. Mají dobrý tým i trenéry a dnes ukázali velké odhodlání po výhře, což je vždy základní stavební kámen.“

BODY USK: Bohačík Jaromír 20, Primorac Mladen 15, Grunt Pavel 10, Feštr Lukáš 9, Madsen Alexander 9, Mareš Michal 9, Štěrba Jan 5, Křivánek Jan 4

Body Ostrava: Smith Sterling 13, Bratčenkov Vojtěch 11, Canada Malcolm  10, Painter Deshawn  10, Bohačík Petr 9, Riewer Jordan 8, Mays Kevin 4, Koloničný Jan 3, Leczo Jan 2