Bez dvou opor jsme byli ve Svitavách bez šance.

15. 12. 2019

Review: Dekstone Tuři Svitavy: NH Ostrava : 108:86

Kolo:14

Datum: 14.12.2019

Zápas prostý jakékoli zápletky se hrál ve Svitavách, kde domácí (stále bez Matěje Svobody) na vlně 6 ostravských ztrát v první čtvrtině vniknuli do zápasu šňůrou 11-0, zasypávali soupeře dunky, trojkami i řadou dalších zakončení a už po 15 minutách se dostali na rozdíl 21 bodů. NH, jíž chyběli Petr Bohačík i Radek Pumprla, už do půle inkasovala 58 bodů a po výsledku 108-86 se její série porážek vyšplhala na kótu 7. Naopak Tuři se při nečekaném zaváhání Beksy srovnali s Pardubicemi na třetí bilanci ligy (9-5).

Svitavy měly dokonce sedm dvojciferných střelců. Byli jimi Crandall (17), Kovář (15+7 doskoků), Puršl (13+8 doskoků), Marko (12+9 asistencí), Slezák (12), Dodd (11) a O´Brien (10+8 doskoků, 6 asistencí). Ostravu táhl 34 body Newkirk (8f+), dvojciferní byli i Holsey (16), Nábělek (12) a Šmíd (10). Tuři měli výrazně lepší body z brejků (25-11), dané šestky (27-17), doskoky (48-27, v útoku 17-8) i body z druhých šancí (17-5).

Peter Bálint (trenér NH Ostrava): „My jsme přijeli bez dvou stěžejních a zkušených hráčů Bohačíka a Pumprly. Byla tam z naší strany vidět ze začátku nervozita a pod tlakem jsme dělali hodně chyb, ztrát a hloupých rozhodnutí v útoku. Samozřejmě i v obraně a z toho pramenilo vysoké skore na straně domácích. Druhý poločas byla z naší strany alespoň bojovnost. Zápas jsme nezabalili, nenechali si dát o 50 jako naposledy doma, což je pro mě pozitivní zjištění. Někteří mladí hráči ukázali srdíčko, umí se poprat, a to je pár pozitivních věcí. Pozitivnější by ovšem bylo, kdybychom vyhráli. Ale dnes jsme mohli vyhrát těžko bez dvou klíčových hráčů.“

Lukáš Pivoda (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy): „My jsme rádi, že jsme utkání zvládli a potvrdili roli favorita. Já osobně ale můžu být spokojen s výkonem pouze v prvním poločase. Bohužel si pořád můžeme říkat dokola, že se zápas hraje 40 minut a musíme udržet koncentraci a výkon po celý zápas a ne jenom 20 minut. A když za druhý poločas dostaneme 60 bodů s Ostravou, kterou jsme v prvním poločase porazili o 22, tak to není akceptovatelné. Někdo možná řekne, že když se v poločase vede vysokým rozdílem, tak se poleví v koncentraci. Já s tím nesouhlasím. Toto jsou profesionální hráči a ti musí hrát celých 40 minut. Toto by se nám nemuselo vyplatit v příštích zápasech a určitě to v druhém poločase nebyla hra s vítěznou mentalitou. Jsou tu ale i pozitivní čísla. Měli jsme 17 útočných doskoků, což je skvělé, 24 asistencí, 41 bodů z lavičky. Ale jak říkám, nejsem spokojen s dnešní hrou.“

Jiří Svojanovský (17letý guard DEKSTONE Tuři Svitavy, dal první body v NBL): „První poločas jsme odehráli celkem dobře. Dobře jsme bránili, půjčovali si míč a plnili pokyny. V poločase jsme si řekli, že musíme pokračovat ve stejném tempu, ale na začátku třetí čtvrtiny přišel výpadek, Ostrava se chytla, a proto byl zápas ve druhém poločase vyrovnaný.