All Star Game 2020 pro Mladé pušky!

ČÍST DÁLE

19. 1. 2020

Ústecké Sportcentrum Sluneta převlečeno netradičně do zelené barvy dnes přivítalo každoroční setkání nejlepších hráčů Kooperativa NBL. V české All-Star game se už před pár lety ustálil systém, kdy proti sobě nastupují Mazáci a Mladé pušky, tedy souboj mezi zkušenými a mladými hráči. Tou pomyslnou hranicí je 27 let.

 

Do utkání lépe vstoupily Mladé pušky. Na Mazácích se možná projevilo včerejší ligové kolo. Vždyť hned tři hráči Mazáků absolvovali včerejší prodloužený hit mezi Děčínem a Ústím nad Labem. Postupem času ale přeci jen převzala kontrolu nad zápasem zkušenost. Mladíci se chvílemi až moc soustředili na střelbu z dálky. Ani jedna střela za pět bodů se ale neuchytila. Zatím.

 

Hyundai 3-Point Challenge

Vloženou soutěž nejlepších trojkařů zahájil host z extraligy U19. Matyáš Vrábel hájící barvy USK Praha překonal počáteční nervozitu a prostřílel se k 11 bodům. Pak už přišli na řadu borci z Kooperativa NBL a předvedli vyrovnanou bitvu. Hrubanův mocný finiš stačil jen na vyrovnání Autreyho na nepostupovém místě se 14 body. Do finále prošli Jurečka (15) a Svejcar (16). Zatímco opavský ostrostřelec dokázal na druhý pokus zamířit ještě přesněji (19), domácí Svejcar skončil na 12.

 

„Jsem moc rád, že se mi to podařilo. Kvůli tomu jsem šel do této soutěže, abych vyhrál a vyšlo to. V semifinále to ještě nebylo ono, musel jsem si zvykat hodně na ty světla, co mi šlo do očí a pak už to bylo lepší. Zelená obroučka znamenala, že jedu, makal jsem a povedlo se to. Kluci z Opavy mě hecovali. Měl jsem tušení, že se budou dívat a doufám, že jsem splnil jejich očekávání,“ řekl Luděk Jurečka.

 

 

Osmibodové manko Pušek se začalo rychle tenčit. Novou energii do jejich hry vnesl Sehnal. Ten si výrazně rozuměl především se svitavským Puršlem. Byl to rozehrávač USK Praha, kdo trefil první pětibodovou střelu večera. Ve druhé čtvrtině se začalo skóre překlápět na stranu Pušek. Už v poločase vedly o šest bodů.

 

Kooperativa Faktor 1 on 1 Challenge

Už třetím rokem je součástí utkání hvězd souboj muže proti muži. Zatímco čtvrtfinálová kola přinesla poměrně jasnou záležitost, od semifinále se hrálo o každý bod. V prvním se z finálové účasti radoval Kovář po výhře 3:2 nad Marešem. Stejným poměrem přehrál Pavlovič Browna. I finále mělo grády. Na obou borcích byla vidět únava, ale touha vyhrát 1 000 EUR. Prémii nakonec bere pardubický Pavlovič po výhře 4:3.

 

„Je to krásná akce pro hráče i pro diváky. Rád bych poděkoval Slunetě a městu, že se podařila taková akce zorganizovat a je skvělé, že jsem mohl být součástí něčeho takového. Všichni se tu usmívají, baví se, takže je vidět dobrá nálada. Není to o penězích, ale je příjemné získat malý bonus. Hra jeden proti jednomu je zajímavým porovnáním pivotů proti křídlům a rozehrávačům. Velkou roli hraje štěstí, protože se hraje jen do tří nebo čtyř bodů, ale bavilo mě to moc,“ těšila výhra Ozrena Pavloviče.

 

 

Dlouhá přestávka nevzala Puškám vítr z plachet. Show zařídil Lamb Autrey, když vyzval ke trojkové střele Majka Spirita. Ten ale ve své jediné střele večera zklamal. Pak začaly Pušky pálit za pět bodů. Trefili se Bohačík s Farským a najedou mladíci vedli dvojciferným rozdílem. Ten jim vydržel i do začátku posledního dějství.

 

Basketking Slam Dunk Contest

Ve smečařské soutěži to dlouho vypadlo na nymbursko-svitavské finále. Jenže pak přišla druhá smeč ostravského Newkirka. Ten získal 40 bodů a do vzájemného souboje tak poslal Hankinse a svitavského Crandalla. Oba si vysmečovali nejlépe 39 bodů, a tak rozhodoval druhý pokus. V něm přetlačil Hankins svého soupeře 38:34. Ve finále pak už dominoval nymburský čahoun, který za přispění Hrubana přeskočil Bohačíka a předvedl nejlepší smeč večera.

 

„Myslím, že se mi smeče docela povedly. Škoda, že nevyšla smeč s prohozením míče mezi nohama, která je moje oblíbená. Bavil jsem se a snad jsem pobavil i diváky. Už před týdnem jsem říkal Vojtovi Hrubanovi a Jaromíru Bohačíkovi, že jeden z nich mi musí nahodit a přes druhého budu skákat, takže věděli, že je to čeká. Už jsem jednou v soutěži přes hráče skákal, teď to bylo poprvé přes Bočiho. Myslím, že se trochu bál, ale byla to legrace,“ smál se Hankins.

 

 

Jako správný kapitán se nechtěl Jakub Šiřina smířit s prohrou svého týmu. Dvěma rychlými trojkami zavelel k návratu Mazáků do zápasu. Pušky se ještě chvíli bránily, ale koš s faulem a následná šestka Pomikálka dostaly zkušené basketbalisty do jednobodového vedení 24 sekund před koncem. Poslední útok Pušek zakončil těžkou střelou Mareš. A uspěl. Po oddechovém času měli Mazáci tři vteřiny a Holsey měl na ruce vítězství, ale minul. Pušky tak slaví podruhé za sebou nejtěsnější možné vítězství.

 

Nejužitečnějším hráčem utkání byl zvolen Šimon Puršl, autor 25 bodů a devíti doskoků. „Popravdě jsem nečekal, že by se hrálo takhle tvrdě na konci. Na začátku to bylo spíš tak lehce pro zábavu, ale nakonec se už hrálo pěkně tvrdě a o něco šlo. Když jsme vedli, tak jsme si říkali, že si to pohlídáme, ale nakonec měli velkou šanci to ještě otočit. Jsme rádi, že jsme vyhráli a myslím, že jsme si to užili. Zaskočilo nás, jak Mazáci začali bránit, tak jsme pak museli nastavit stejné nasazení v obraně. V zápase je hodně mezer, tak je těžší se dostat do tempa, ale pro nás mladší je to jednodušší a po pár útocích se člověk zahřeje. All Star Game mají lidi rádi, většinou je vyprodáno, a i dnes se to potvrdilo. Byla to skvělá show a užili jsme si to,“ uzavřel Puršl.

 

 

Mazáci – Mladé pušky 128:129 (33:27; 60:66; 95:106)

Šiřina 20, Holsey 18, Autrey a Pomikálek (14 doskoků) po 17, Pecka 15, Houška 14, Stamenkovič 11, Jurečka 7, Hruban 5, Gniadek 4, Číž 0 – Puršl 25, Hankins 18, Mareš a Farský po 15, Bohačík 14, Sehnal 11, Crandall 8, Vyoral a Svejcar po 7, Roby 5, Peterka 4

TH: 1/1 – 0/0

Trojky: 11 – 12

Za pět bodů: 0 – 3

Doskoky: 73 – 56

Zisky: 6 – 1

Asistence: 32 – 32

Fauly: 0 – 1

Počet diváků: 1400

 

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále