ASG letos na Královce!

V tradičním ASG má náš klub 2 zástupce.

ČÍST DÁLE

17. 12. 2018

Střela za pět, 18letý Kondor a řež o 1000 eur

 
Střely za pět bodů během utkání, lákadlo pro prvních 1000 majitelů vstupenek, hned dvě našlapané videomappingové show, neuvěřitelní skokani v soutěži smečařů, žolík z extraligy U19 v klání nejlepších trojkařů a po loňské úspěšné premiéře opět i třaskavý souboj o 1000 eur ve hře muže proti muži, kde uvidíte naprostou elitu basketbalové ligy. To všechno na vás čeká v All-Star Game Kooperativa NBL, již 30. prosince pohostí Hala Královka na pražské Letné. Program startuje úderem 15. hodiny.   

I letošní All-Star potkala řada inovací. Jednou z nejzásadnějších byla volba základních pětek, které si vybírali dva kapitáni a zároveň členové reprezentační družiny Lukáš Palyza za starší skvadru Mazáků a Jaromír Bohačík za Mladé pušky.

Křídelník Mazáků Palyza si do zahajovací pětice vybral rozehrávače Opavy Jakuba Šiřinu, křídlo Nymburka Vojtěcha Hrubana a pod koš ústeckého Pavla Houšku a nymburského Pavla Pumprlu.

Forward Bohačík na rozehru zvolil kolínského Petra Šafarčíka, na křídlo pardubického Dwaynea Benjamina a pod koš ústeckého Ladislava Pecku a olomouckého Javonteho Douglase. Mazáky povede jako kouč Oren Amiel z Nymburka a mladší sestavu Levell Sanders z Pardubic, tedy dva kormidelníci nejlepších dvou ligových týmů k 1. prosinci.

Loňské vítězství obhajují Mazáci a Lukáš Palyza má pádné argumenty pro to, proč se podle něj historie bude opakovat. „Vyhrajeme my, protože jsme Mazáci, tedy zkušenější tým, a spousta našich hráčů už se zná z předchozích působišť, tudíž naše hra bude mnohem plynulejší,“ nepochybuje o nových majitelích luxusních hodinek značky Lotus, které opět připadnou borcům vítězného týmu.

O dodatečný vánoční dárek má však zájem i kapitán Pušek Jaromír Bohačík , který si ve své sestavě hýčká stejně jako protivník čtyři současné reprezentanty.  „Zvítězíme my, protože jsme mladí, draví a hladoví po úspěchu.“

-„Jde o zajímavou novinku. Předpokládám, že to tam občas někdo zvedne a bylo by dobré, aby to i padlo do koše, jinak se to změní ve velkou divočinu,“ soudí aktuální ligový top skórer Palyza, který bude účinkovat i v soutěži nejlepších trojkařů, Basketking 3-Point Shoot-outu.

„Pětibodová střela je super inovace. V Nymburce trénujeme střelbu z půlky před každým zápasem, takže jsme připraveni. Věřím, že se brzy vyprofilují experti i na tuhle disciplínu,“ rozchechtá se kapitán Mladých pušek.

Skutečně neobyčejné parády od fantastických skokanů Aikena, Benjamina či Dunanse slibuje letošní Nilfisk Slam Dunk Contest ligových top smečařů, kde oba kapitáni favorizují především pardubického Dwaynea Benjamina. 

„Myslím, že dunky vyhraje právě on, aspoň soudě podle věcí, které zatím předváděl v zápasech. Na jeho smeče se hodně těším,“ chystá si už výhodné místo na lavičce Jaromír Bohačík. „Vyhraje buď Benjamin, nebo Dunans.  Co jsem měl zatím možnost vidět, tak jsou to dva největší letci v lize,“ doplní Palyza i kandidáta ze svého klubu.

I přes atraktivitu smečí loni vzbudila možná největší ohlas novinka, jíž byla Kooperativa Faktor 1on1 Challenge, tedy velký turnaj jeden na jednoho. Ten bude mít opět osm účastníků a čtvrtfinálové dvojice budou vylosovány 20. prosince, kdy budou v osudí samá atraktivní jména, která do jednoho patří mezi 28 nej střelců ligy.

„Letos podle mě vyhraje Javonte Douglas. Má nejlepší předpoklady ze všech osmi hráčů, když se porovnají faktory jako výška, síla, dovednosti a rychlost,“ vyzdvihuje přednosti klubového spoluhráče Lukáš Palyza. Tip z docela jiné pozice má pak jeho protějšek Bohačík: „Podle mě bude vítězem rozehrávač Kolína Walton.“

Stejně jako loni bude v soutěži trojkařů jeden „žolík“ z ranku extraligy U19. A bude jím top trojkař libereckých Kondorů Lukáš Palek, který byl na začátku prosince nejlepší v soutěži z hráčů s nejméně dvěma třetinami zápasů a alespoň třemi trojkovými pokusy na utkání.

A ještě chybí důležitá informace o vstupenkách. Ty jsou k dispozici na webu akce utkanihvezd.cz a jejich cenové relace se pohybují od 90 do 250 korun. Prvních 1000 majitelů vstupenek, kteří si lístky pořídí prostřednictvím online nákupu, navíc obdrží speciální kód na 50procentní slevu na celodenní skipas ve Skiareálu Špindlerův Mlýn.

MAZÁCI

Rozehrávači
Jakuba Šiřina (rozehrávač BK Opava)
Roman Marko (DEKSTONE Tuři Svitavy)
Milan Stanojevič (NH Ostrava)
Anthony Walton (BC GEOSAN Kolín)

Křídla
Lukáš Palyza (BK Olomoucko)
Vojtěch Hruban (ČEZ Basketball Nymburk)

Lamb Autrey (BK ARMEX Děčín)
Tomáš Pomikálek (BK ARMEX Děčín)

Podkošoví
Pavel Houška (SLUNETA Ústí)
Pavel Pumprla (ČEZ Basketball Nymburk)

Kamil Švrdlík (BK JIP Pardubice)
Filip Vukosavljevič (USK Praha)

MLADÉ PUŠKY

Rozehrávači
Petr Šafarčík (BC GEOSAN Kolín)
Ondřej Sehnal (USK Praha)

Křídla
Jaromír Bohačík (ČEZ Basketball Nymburk)
Dwayne Benjamin (BK JIP Pardubice)

Bryce Canda (Kingspan Hradec Králové)
Thomas Dunans (BK Olomoucko)
Davell Roby (egoé Basket Brno)
Devante Wallace (SLUNETA Ústí)

Podkošoví
Ladislav Pecka (SLUNETA Ústí)

Javonte Douglas (BK Olomoucko)
Klint Carlson (BK ARMEX Děčín)
Šimon Puršl (DEKSTONE Tuři Svitavy)

NOMINACE DO SOUTĚŽÍ

Nilfisk Slam Dunk Contest


Thomas Dunans (BK Olomoucko)
Dwayne Benjamin (BK JIP Pardubice)
Anthony Walton (BC GEOSAN Kolín)
Charles Aiken (DEKSTONE Tuři Svitavy)
Brandon Boggs (NH Ostrava)

Basketking 3-Point Shoot-out

Devante Wallace (SLUNETA Ústí)
Lukáš Palyza (BK Olomoucko)
Lamb Autrey (BK ARMEX Děčín)
Milan Stanojevič (NH Ostrava)
Donovan Jackson (BK JIP Pardubice)
Lukáš Palek (Kondoři Liberec U19)

Kooperativa Faktor 1on1 Challange

Klint Carlson (BK ARMEX Děčín)
Devante Wallace (SLUNETA Ústí)
Javonte Douglas (BK Olomoucko)
Anthony Walton (BC GEOSAN Kolín)
Davell Roby (egoé Basket Brno)
Bryce Canda (Kingspan Hradec Králové)
Donovan Jackson (BK JIP Pardubice)
Sean O´Brien (DEKSTONE Tuři Svitavy)

 
 

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále