Derby jsme zvládli na výbornou!

První domácí zápas, první výhra v sezóně!

ČÍST DÁLE

28. 9. 2016

Review ze zápasu NH Ostrava – BK Opava : 68:53

 

Kolo:2

 

Na státní svátek se v hale Tatran odehrálo druhé kolo Kooperativy NBL.

Dnes nám byla soupeřem Opava.

Ta před sezónou doplnila kádr o rozehrávače Kouřila.

Náš tým posílilo trio Američanů(Guercy, Sevlie, Smith).

Všechny posily se hned v dnešním zápase ukázaly v dobrém světle.
Max skvěle dirigoval hru, Sterling výborně střílel a bránil a Isaac postupem času ukázal, že může být platným hráčem.

Do zápasu jsme měli výborný vstup a za chvíli jsme vedli již 7:0. Opava byla v jednu chvíli k nepoznání. Obávané trojkobití se nekonalo.

Celý zápas byl velmi vyrovnaný o čemž může svědčit skóre po třech periodách 47:47.

V poslední periodě jsme dovolili hostům jen 6 bodů a radovali se z cenné výhry 68:53.

Další zápas odehrajeme již v sobotu ve Svitavách, kde budeme mít možnost dostat lístky pro naše fanoušky.

 

Na závěr jeden postřeh fanouška z dnešního zápasu: „ Dneska se v hale Tatran napsal krásný příběh, notně podceňovaný domácí tým, kde tři zahraniční akvizice jsou teprve 10 dnů si vyšlápl na Opavu, která dala pouze 51 bodů..reprezentant hostů Šiřina střelba 2/12 a celkově hosté trojky 5/32. Obrovsky cenné vítězství v zcela zaplněné hale Tatran. Jak říká klasik Karel Gott...tohle jsem opravdu nečekal.“

 

 

Ohlasy : Kouč Medvecký: „ Děkuji za gratulaci, v pátek jsme si na videu řekli, jak chceme hrát a 35 minut jsme to plnili. Klíč k úspěchu je obrana. Chtěli jsme, aby Opava dala balóny na ty hráče, co moc neumí střílet a to se povedlo. V poločase jsme si ještě řekli co zlepšit a pak v poslední čtvrtce dostat 6 bodů je fantastické. Klobouk dolů před nimi, navázali na výkon v Děčíně.

MVP Max Guercy, který nedovolil na hřišti žádný chaos a proto jsme ho sem brali.“

 

 

 

Kouč Czudek : Chtěl bych pogratulovat Dušanovi k vítězství, protože je vidět, že udělal kus práce. Vypadalo to, že náš tým je nově složený a NH je dlouho spolu. Derby je derby, nemá svého favorita, dnes byla výborná atmosféra, ale my jsme dnes sem přijeli vyhrát. Ale na hřišti byl dnes jeden tým. Z naši strany byla snaha, ale chyběla basketbalovost. Jsem hodně zklamaný z naší hry v útoku, 53 bodů je málo. Nemohli jsme se dostat do své hry, najížděli ti, co nemají najíždět apod. Klobouk dolů před ostravskou obranou, byla opravdu výborná. Myslel jsem si , že je přehrajeme na rozehrávce, ale Max Guercy výborně dirigoval hru a nepustil svůj tým do žádného chaosu, dal důležité trojky a dnes byl on ten, kdo rozhodl toto utkání. Chci se omluvi fanouškům za to že když přijeli, tak viděli Opavu na kterou nejsou moc zvyklí. Byla taková bez chuti a zápachu. V sobotu náš čeká další utkání a když budeme hrát takhle tak budeme mít problémy i v dalších utkání.“

 

 

Body domácí: 18 Bratčenkov a Sevlie, 15 Smith, 12 Guercy, 4 Bohačík, 1 Alič

Body hosté: 14 Gniadek, 10 Vlček, Jurečka 7, 6 Bujnoch, Kouřil 5, Šiřina a Cvek po 4, Blažek 3.

Doskoky: 47-29, Trojky:7/5, Fauly:17-17

Počet diváků: 1200

MVP: Guercy

Livestats: https://goo.gl/KFrCaZ

Tiskovka : https://goo.gl/B0MwUo

Foto ze zápasu: https://goo.gl/hLVa9s

Sestřih zápasu: https://goo.gl/rbdgUL

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále