Derby vyznělo lépe pro Opavu.

6. 10. 2024

Další dvoutisícová návštěva v Opavě (2205) sledovala jen poločas (46-40) napínavé derby s Novou hutí, neboť hned v úvodu třetí čtvrtiny si domácí tým trojkami, útočnými doskoky i vynucenými ztrátami vytvořil náskok 60-40, kterým duel efektivně ukončil. Zvítězil 92-78 a získal tak druhý úspěch nového ročníku.

Opava měla silný vstup, kdy těžila z pomalého návratu soupeře do obrany a zpod koše a šestek unikla na 16-8. NH se na dostřel držela dálkovými trefami, ale ve druhé čtvrtině jí příliš nepomohla postavená zóna a při minutých šestkách a podkošových zakončeních se propadla na minus 13. V závěru poločasu ale zabral její lídr Autrey, který dal velmi oslabeným hostům (bez Thomase, Snopka, Majerčáka, Janů) ještě poslední naději.

Vítěze (bez Farského, Kavana) sytili Puršl (21), Šiřina (16+6 asistencí), Kouřil (13+10 asistencí) a Švandrlík (13). Za Ostravu kontrovali Autrey (25), Čank (12), Igor Svoboda (11) a Sidarevičius (10). Opavě patřily trojky (46/13 - 29/8), body z brejků (13-5) i doskoky (45-35).

Kryštof Vlček (asistent BK Opava): „Jsme rádi za vítězství v derby, před velmi hezkou kulisou, přijelo dokonce i zhruba 50 fanoušků Ostravy. My jsme si během utkání vytvořili až 20bodové vedení, kdy se mi dneska velmi líbil Marek Vyroubal, Radovan Kouřil zapsal double-double, potom už to vypadalo, že je hotovo, když se vyfaulova Heinzl. Soupeř ale začal stahovat, hrál hodně uvolněně, potom ale přišla zlomová ztráta Autreyho, my jsme to potrestali a už jsme v pohodě dohráli zápas.”

Adam Choleva (trenér NH Ostrava): „Gratuluju Opavě k vítězství, nás mrzí zase obrana, ale dneska jsme byli v užší rotaci, plus před zápasem se vyskytly nějaké problémy Davida Škrance, takže jsme ani nevěděli, jestli nastoupí. Dneska nás trápil útok, byť 92 inkasovaných bodů je dost, ale od Opavy se doma nic jiného čekat nedá. My jsme jí to nijak neztížili, v útoku jsme hráli hodně sobecky, vůbec to nevypadalo hezky, když se přiznám, tak se to i špatně trénovalo, protože jsme si vůbec nechtěli vyhovět a vyjít vstříc, nepůjčovali jsme si balon, tak jako doma proti Olomoucku, kde jsme z toho dali 17 trojek. Na konci kdy jsme to mohli stáhnout na 10 bodů, jdeme rychlý protiútok, kde se měla ukázat zkušenost Lamba Autreyho, ale nedáme koš a ještě ztratíme balon a Opava nás potrestá trojkou a ukončí zápas. To jsou prostě chyby, kterých se musíme vyvarovat. Ale bylo to zajímavé derby, o 14 je přijatelné v té fázi, v jaké se nacházíme.”