Druhé derby ovládla Opava.

Domácí přerušili sérii porážek a s nadělili nám 100.

ČÍST DÁLE

26. 11. 2016

Review: BK Opava : NH Ostrava 100: 59 (24-22, 27-10, 25-19, 24-8)                       

Kolo: 13

Místo: Víceúčelová hala v Opavě

Datum, čas: 26.11., 18:00

 

 

Po důležité výhře nad Děčínem (70:59) nás v sobotu čekal regionální rival z Opavě. Tu jsme v prvním zápase porazili na domácí palubovce 68:53. Jednalo se o první domácí zápas v této sezóně, ve kterém se ve výborném světle předvedl rozehrávač Max Guercy, který výborně dirigoval svůj tým a měl lví podíl na našem vítězství.

 

Průběh dnešního zápasu, na který přijela i početná skupinka ostravských fanoušků, začal poměrně dobře. S domácími jsme drželi krok a plnili jsme plán.

Do druhé desetiminutovky jsme však vstoupili ležérně a pustili jsme domácí k jejich hře. A to bylo špatně.  Ti se chytli z trojkové vzdálenosti a rychlou hrou dělali naší obraně značné problémy.

Rozdíl ve skóre postupně začal narůst víc a víc, až se zastavil na skóre 100:59.

Tento zápas je třeba hodit za hlavu a soustředit se na sobotu, kdy doma přivítáme Svitavy.         

 

Ohlasy: Kouč Medvecký:  „Gratulace Opavě a Petrovi k vítězství. Po vítězství nad Děčínem jsme si mysleli, že můžeme v Opavě uhrát nějaký výsledek. Opava nás vyvedla z omylu. Hrála famózně, dělala si z nás trhací kalendář. My jsme zkoušeli točit sestavou, někteří naši hráči mi dali 0 bodů za 25 minut a ani v obraně to nebylo nic moc. Opava se mi dnes líbila, hrála kolektivně, všichni jejich hráči dali body. My jsme měli dnes 24 ztrát. Z takovým výkonem toho moc nepředvedeme, ještě navíc tady, když Opavu pustíme do jejich hry. Dala nám ve druhé čtvrtce nějaké trojky a dostala se do laufu.“

               Kouč Czudek: „ My máme respekt k soupeři, jelikož jsme viděli jak hrál s velkou chutí proti Děčínu. Dnes to bylo derby, navíc my nejsme v dobré konstalaci. Nicméně na tréninku bylo vidět, že kluci chtějí odčinit matný výkon z Ústí. Naší výhodou je to, že máme 12 hráčů do rotace a myslím si, že to bylo vidět.  Každý tam přinesl energii, přispěl jak v útoku, tak v obraně a bylo vidět, že ta rotace je širší, kdy jsme dali spoustu jednoduchých košů. 24 ztrát soupeře je známka dobré aktivity v obraně. Byl jsem rád, že ten impuls toho týmu, zvednutí hlavy měl dnes na svědomí Radim Klečka, který dal důležitých 12 bodů a položil základní kámen toho vítězství. Dnes předvedl dobrý výkon. Proto nás mrzí ten systém, který je, že teď musíme čekat týden na další zápas. Kluci makají a pak dostanou 5 minut, což je asi pro mě stresující. I pro mě, jelikož i já bych chtěl, aby hráli všichni.  Ale když budeme hrát takhle, tak budu jedině rád. Další zápas v Brně, v pondělí večer v TV. To zas vše hraje proti nám. Máme na to týden, abychom se na to připravili, jelikož ta liga je tak vyrovnaná, že opravdu každý může porazit každého. Ještě vůbec není jasné, kdo bude v té horní i dolní šestce.

 

Body domácí:  Šiřina 16, Blažek 13, Kouřil a Klečka po 12,  Jurečka 9, Gniadek 8,  Dragoun, Cvek, Kvapil po 6,  Vlček a Zbránek po 5, Bujnoch 2

Body hostu: Smith 19, Painter 12, Riewer 10, Klímek 8, Bohačík 6, Guercy 4

Doskoky: 28:29

Trojky: 13/10

TH:13/11

MVP: Klečka

Livestats: https://goo.gl/SZOMWp

TK: https://goo.gl/GxNlKo

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále