Letošní ASG se uskuteční v lednu na Slunetě.

TZ k letošnímu ASG.

ČÍST DÁLE

10. 12. 2019

Hvězdní kapitáni pro All-Star Game NBL: Jakub Šiřina a Tomáš Vyoral

Dva basketbaloví reprezentanti, kteří díky nedávnému světovému šampionátu v Číně vstoupili do historie. Dva rozehrávači, kteří do letošní ligové sezony vstoupili velkolepým způsobem, jako lídři svých týmů, jež aktuálně zaujímají druhé a třetí místo v tabulce Kooperativa NBL. Opavský generál Jakub Šiřina a nový pardubický šéf Tomáš Vyoral. Právě tihle dva dirigenti byli jmenováni kapitány pro ligovou All-Star Game 2020, kterou bude v neděli 19. ledna od 15 hodin hostit Sportcentrum SLUNETA v Ústí nad Labem.

 

Čerstvě 32letý Jakub Šiřina bude kapitánem týmu Mazáků a jeho výsadou stejně jako u pardubického kolegy bylo vybrat si základní pětku na základě vlastních preferencí.    

 

„Vybíral jsem hráče se zkušenostmi, u některých hrála roli i destinace,“ zůstal zatím tajemný rozehrávač Slezanů, který svou zahajovací pětici musel volit z hráčů 28letých a starších. Na kapitána Mladých pušek Vyorala tak připadla množina 27letých a mladších.

 

„Já jsem vybíral hráče, kteří každý mají významnou roli ve svém týmu. Jejich výhodou bude, že každý umí dát koš odkudkoli,“ nenaznačil o mnoho víc mladší kapitán, neboť stejně jako starší soupeř budou svá esa odhalovat až v následujících dnech na sociálních sítích ligy.

 

Zbývající sedmičku borců pak donominují trenéři obou hvězdných výběrů – děčínský Tomáš Grepl jako kouč Mazáků a jeho ústecký rival Antonín Pištěcký jako kormidelník Mladých pušek.

 

Prodej vstupenek na All-Star Game byl spuštěn už dnes na webu utkanihvezd.cz. A na co se 19. ledna vlastně můžete těšit?

 

Exhibiční utkání, jehož vítězové obdrží luxusní hodinky Lotus, stejně jako loni nabídne novinku v podobě (tentokrát už čtyř) kruhů umístěných poblíž půlicí čáry, z nichž bude střela platit za 5 bodů. „Na střelbu za pět se tolik nedá spoléhat, budeme chtít hlavně pobavit diváky a samozřejmě vyhrát,“ je k využívání dalekopalby opatrný Tomáš Vyoral. „Ani my na pětky nebudeme vyloženě spoléhat, ale párkrát je určitě zkusíme,“ přizvukuje Šiřina.     

 

Nedílnou součástí akce budou i tři individuální soutěže – ve smečování (Basketking Slam Dunk Contest), v trojkách (Hyundai 3-point Shootout) a ve hře jeden na jednoho (Kooperativa Faktor 1 on 1 Challenge). Ve vyřazovacím turnaji 1 na 1 vypsaného pro osm hráčů se opět objeví top hráči ligy, přičemž čtvrtfinálové dvojice budou vylosovány v přímém přenosu na sociálních sítích několik dnů před All-Star Game.

 

Do soutěže trojkových snajprů bude už potřetí přizván zástupce extraligy juniorů U19. A bude to ten, který bude mít před Utkáním hvězd v extralize nejvyšší úspěšnost. Aktuálně je pořadí TOP 3 střelců s větším počtem pokusů následující: 1. Matyáš Vrábel z USK Praha (50 procent, 32/16), 2. Nikolajs Atanasovs z GBA Jindřichův Hradec (47,7, 44/21), 3. Tomáš Jansa z Prostějova (47,6, 21/10). 

A už nyní lze odhalit i jeden bonus připravený pro fanoušky. Je jím speciální triko, které obdrží každý návštěvník ústecké ligové exhibice.

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále