Máme 15. výhru v sezóně!

Pardubice vysoko porážíme.

ČÍST DÁLE

15. 3. 2023

 

Review: NH Ostrava vs BK Kvis Pardubice
Kolo: 8. kolo skupiny A1
Datum: 15.3.2023

V 8. kole skupiny A1 ostravští basketbalisté přivítali Pardubice. Ty po třech porážkách chtěli zabrat a zvítězit. To se však nepovedlo. I díky výbornému přístupu celého ostravského týmu, který v podstatě celý duel nedovolil Pardubicím pomyšlění na výhru. Skvělou partii sehráli zejména zahraniční hráči v čele s Radukičem, Morganem a Mathonem. K tomu se přidal také Majerčák. Domácí byli po celý zápas jasně lepší a po zásluze si připisují 15: výhru v sezóně. Opět se mohli opřít o svoji silnou disciplínu, střelbu za 4 body. Když bylo vedení dostatečné velké, mohl si kouč domácích dovolit nechat zahrát kompletně celou lavičku. 
Bodově se nejvíc činili zejména Radukič s Morganem, oba autoři 19 bodů.
Nyní čeká ostravské basketbalisty zápas na půdě Opavy.

Body Ostravy:19 Radukič a Morgan, 17 Mathon, 16 Majerčák, 6 Svoboda Š., Bohačík 4, 3 Havlík, Snopek a Týml, Svoboda M. 1
Body  Pardubic: 18 Neal, 17 Rikič, Vyoral 15, 9 Pekárek, 7 Švrdlík, 3 Burda a Štěrba, 2 Čolak,1 F. Novotný 1
Trojky: 11:3
Doskoky: 45:36
MVP:Mathon
Diváci: 950

 

Ohlasy: 

Adam Choleva (kouč NH Ostrava): „Takové utkání se hodnotí velice dobře, jsme velmi šťastní. Předvedli jsme famózní výkon na obranné polovině. Všichni podali výkon, jaký jsme chtěli, byli jsme tam výborně fyzicky a nakonec je o tom výhra skoro o 20 bodů. Mělo to výbornou energii, škoda, že se Štěpán Svoboda zranil, ale jedeme dál. Na doskoku jsme byli výborní. Musíme takto zodpovědně pokračovat dál. Takový výkon potřebujeme předvést také na venkovní palubovce.”

Jan Štěrba (forward BK KVIS Pardubice): „Z naší strany to byl nedisciplinovaný výkon. Teď nehrajeme o víkendu, takže se můžeme soustředit na zápasy, které nás čekají, protože každá porážka nás sráží.”

Dino Repeša (kouč BK KVIS Pardubice): „Ostrava byla od začátku lepší tým. My jsme dnes velmi špatně stříleli, z perimetru jsme byli špatní. Také na doskoku jsme vyhořeli. Musíme udělat změny v týmu, protože takto nemůžeme pokračovat dál.”

Malik Morgan (guard NH Ostrava): „Pro nás to byl důležitý zápas, víme, jak jsou Pardubice silné. Bojovali jsme dnes výborně a máme klíčové vítězství. Děkujeme fanouškům za podporu v dnešním zápase.”

Foto: http://bit.ly/3JJOV3p

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále