Nadstavba o 14 dní delší i dílčí zeštíhlení.

Novinky z NBL.

ČÍST DÁLE

17. 3. 2021

Hlavní novinkou je protažení nadstavbové fáze o dva týdny, tedy do 17. dubna, aby se získal prostor pro aktuálně odkládané zápasy. Vzhledem k tomu, že více odkladů zatím bylo ve skupině A1, v nouzi by se její zápasy mohly dohrávat i v době předkola play-off, jež se týká týmů ze 7. až 10. příčky, tedy výhradně ze spodní nadstavbové skupiny.

Největší prostor pro dohrávky hned dvou soutěží bude nyní potřebovat tým Nymburka, momentálně se nacházející v karanténě, který má odložené i dva zápasy osmifinálové fáze Ligy mistrů.  

V play-off došlo k dílčímu zkrácení jen v případě čtvrtfinálových a semifinálových sérií (formát 2-2-1), které se namísto čtyř budou nově hrát na tři vítězná utkání. Beze změny pak zůstal formát předkola play-off (na dvě utkání, kdy bude rozhodovat celkové skore), série o bronz (rovněž na dvě utkání) a finále (na dvě vítězná utkání).

K případné další revizi systému, bude-li si ji situace vyžadovat, by mohlo dojít až 10. dubna.    

”Vzhledem ke kvalifikaci na olympijské hry v Tokiu, která čeká i český národní tým, se poslední zápas ligy musí odehrát do konce května,” doplnil k dnešnímu jednání klubů předseda jejich Asociace Tomáš Kotrč, který už v předstihu zve i na napínavé boje ve vyřazovací části NBL:  

”Tak jako obvykle připravujeme zajímavý fanouškovský program pro všechny zápasy play-off, které se budou vysílat na programu ČT Sport a online na portálu TVCOM.cz prostřednictvím již osvědčených Studií Basketbal.”

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále