Od Vajgaru si odvážíme 8.ligovou výhru.

Připisujeme si třetí venkovní výhru.

ČÍST DÁLE

4. 1. 2022

Review: Basket Fio Banka JH : NH Ostrava: 84:93

Kolo:20

 

V úterý večer odehráli ostravští basketbalisté již 20. kolo základní části. Tentokrát se Ostravané vydali k dalekému Vajgaru! A přivezli si odtamtud 8.ligovou výhru v sezóně.  Svého soupeře dokázali přehrát až ve druhém poločase, kdy zásluhou svého rozehrávače Martina Nábělka dokázali svému sokovi odskočit.  K zápasu dojeli bez svého ústředního rozehrávače Ubilly a tak byl výkon postaven zejména na týmové práci, která nesla ovoce. 

Touto 8. ligovou výhrou přerušili sérii ligových porážek a mohou se tak již lépe připravovat na sobotní domácí utkání s Kolínem. 

Nejlepším střelcem týmu kouče Cholevy byl s 24 body Vann. 19 bodů a 16 doskoků přidal Radukič. MVP utkání byl zvolen Martin Nábělek se 17 body. 

Body Ostravy: 24 Vann, 19 Radukič, 17 Nábělek, 10 Bohačík (10 doskoků), 9 Svoboda, 5 Antonio, 3 Havlík, 1 Šmíd

Trojky: 11:9

Doskoky: 57:39

MVP: Nábělek (NH)

 

 

 

 


Martin Nábělek (rozehrávač NH Ostrava): „Pro diváky byl tento zápas koukatelný, i když jsme si mysleli, že úplně basketbalový nebude. Myslím si, že předvedl spoustu hezkých akcí. Troufám si tvrdit, že jsme byli lepší celý zápas, možná jen o trochu, ale lepší a tudíž si podle mého názoru odvážíme zasloužené vítězství. Ale respekt soupeři, který odvedl skvělý výkon.” 

Adam Choleva (kouč NH Ostrava): „V prvé řadě děkuji soupeřům za těžké a zajímavé utkání pro diváky, my jsme rádi, že jsme vyhráli. Připravovali jsme se na to bez Manyho Ubilly a doufali jsme, že přesně takhle budeme hrát týmovým výkonem a našich 26 asistencí to, myslím, dokazuje. Jediná věc nás trápila - hodně jsme hořeli na doskoku, to se musí zlepšit, protože fyzično na to máme. Celý zápas jsme si půjčovali míč, komunikovali jsme v obraně, ale ještě jsme nebyli tak důrazní, jak jsme chtěli, to musíme zlepšit. Jsem rád, že jsme vyhráli, nečekali jsme lehké utkání a to se potvrdilo. V koncovce jsme byli trošku šťastnější. Martin Nábělek a doufám, že je to ten starý Martin Nábělek, který tady hrával se sebevědomím a to předvedl v koncovce, kdy zvedl dvě těžké trojky snad dva metry za trojkou a proměnil je. Za mě je nejlepším hráčem utkání, který to svým sebevědomím rozhodl.” 

Craig Victor (křídlo GBA Fio banka J. Hradec): „Byl to těžký zápas, potřebujeme zůstat koncentrovaní celých 40 minut. Měli jsme výpadky, trenéři nás dostali do dobré pozice, abychom byli úspěšní, ale my zkrátka musíme zůstat všichni koncentrovaní ve stejný čas. Doskoky jsme vyhráli snad o 20 a s tím jsme do tohoto zápasu šli. Nedali jsme pár snadných zakončení zpod koše, ale rozhodly naše výpadky, to se nám nesmí stávat, a to dnes v koncovce rozhodlo.” 

Gilbert Abraham (kouč GBA Fio banka J. Hradec): „Můj největší postřeh z utkání se točí kolem toho, aby naše skupina pochopila, co je třeba udělat pro vyhrání zápasu, zejména koncovek zápasů, jako byl ten dnešní. Musíme odvést mnohem lepší práci v kontrole míče a v plnění herního plánu na obou stranách hřiště. A dále něco, co je velmi důležité pro celou naší skupinu, a v čem jsme se jako tým zlepšili, což velmi oceňuji. Musíme mít zdravou a pozitivní kulturu jak na lavičce, tak kolem ní. Hráči se navzájem musí povzbuzovat, musíme zůstat pozitivní, musíme dále makat jeden pro druhého, abychom mohli všechnu naši dřinu přenést na palubovku. To je něco, co samozřejmě budu řešit s týmem, ale musíme udělat to samé se vším, co náš tým obklopuje. Pokud máte tak mladý tým, tak je naprosto zásadní, aby všichni chápali, co vítězství obnáší a co přesně je třeba udělat k zapečetění zápas, jako byl ten dnešní. Měli jsme spoustu příležitostí k vítězství, vyhráli jsme bitvu doskoků a dobře jsme si půjčovali míč. Ztráceli jsme ale mnohem víc, než jsme měli, a rozhodně musíme být mnohem lepší, co se týče našich zakončení zpod koše, protože ty rozhodují zápasy.”

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

75:95

21:2038:3954:66

6. 4. 2024 18:00

SH Gymnázia Olomouc - Olomouc, 12. kolo - Skupina A2

AKTUÁLNÍ POZICE V TABULCE

1. MÍSTO

Skupina A215 VÝHER / 19 PROHER (44.1 %)