Pardubice si odvážejí zasloužené vítězství.

Tým kouče Sanderse ukázal, proč letos hraje evropské poháry.

ČÍST DÁLE

12. 10. 2016

Review: NH Ostrava: BK JIP Pardubice : 80:92 (22- 34, 3-19, 21-19, 24-20)

 

Místo: Hala Tatran

Datum: 12.10. 2016

Kolo:6.

 

 

 

 

 

V šestém kole Kooperativy NBL jsme přivítali Pardubice.

Ty drží v tabulce prozatimní 4. místo s bilancí 4:1. Tu jedinou porážku si připsaly v souboji
s Nymburkem.

Po vcelku slušném úvodu, kdy jsme s favoritem drželi krok jsme začali kupit zbytečné ztráty, které soupeř nekompromisně trestal.

 

Následně si vypracoval náskok, který udržoval po zbytek zápasu. Především trio Burnett, Wall a Nečas dnes měli střelecký den zatěžovali naši obranu body. V poločase již Pardubice vedly 53:35 a zdálo se, že se zápas dohraje v jejich režii.

Náš tým se přesto ještě pokusil vzchopit a povedlo se mu náskok stáhnout až na rozdíl 6 bodů.

V ten moment, ale zvedl těžkou trojku Autrey a opět uklidnil své spoluhráče a dotáhl zápas do vítězného konce pro svůj tým.

 

Pardubice ukázaly, proč hrají evropské poháry. Po celý dobou měli zápas pod kontrolou, nepanikařily a nedělaly ztráty.

Náš tým dělal hlavně v první půli pravý opak.

Za zmínku stojí zmínit další nasbírané minuty mladíků Klímka, Koloničného či Jakubu. Ten na chvíli dirigoval spoluhráče a ukázal, že je v něm budoucnost. Také si připsal jednu trojku.

Konečné skóre je tedy 80:92, další porážka na našem kontě a před námi zápas na Slunetě, kde to bude taky těžké. Doma se přestavíme až 31. 10. v 18. hodin zápasem s Brnem.

 

Ohlasy:

Kouč domácích: Gratuluji Pardubicím k vítězství. Dnes ukázali, proč hrají evropské poháry. Mají 10- 11 hráčů do rotace a svým tlakem nás donutili ke 14 ztrátám, což byl jeden faktor a druhým byl Radek Nečas, který nám dal body, které jsme od něj nečekali. Ve druhém poločase si myslím, že Pardubice polevily v obraně a my jsme dali nějaké trojky a dostali jsme se na rozdíl 6 bodů, ale pak jsme udělali nějaké ztráty, které nás dnes potopili. Tím jsme je opět dostali do hry. Ukázali dnes proč hrají evropské poháry, mají stabilní kádr a proto zaslouženě vyhráli.“

 

Asistent trenéra Tomáš Bartošek: „My jsme rádi, za vítězství, jelikož jsme si vědomi síly domácích tady v domácí hale. Po útočné stránce se nám povedl vstup do utkání, kdy jsme v první periodě dali 34 bodů. Vyšla nám taktika, kdy jsme se snažili o co nejrychlejší přechod dopředu, tlačili jsme na domácí tým a donutili jsme je k několika chybám. Když už to vypadalo, že půjdeme do vedení přes 15-20 bodů, tak jsme to lehkovážností a ztrátou koncetrace dovolili domácím snížit na rozdíl 6 bodů. Několikrát se vrátili do zápasu, za což jim patří kredit, že to nezabalili, i když to bylo i více jak 20 bodů. Do příště se musíme vyvarovat těmhle ztrátám a být stále konstatní v průbehu celého zápasu.“

 

Body domácích: Bohačík 19, Smith 15, Bratčenkov 14, Guercy 13, Alič 10, Jakubu 3, Klímek a Koloničný po 2

Body hostů: Burnett 23, Wall 19, Nečas 16, Škranc 11, Autrey 9, Potoček 7, Švrdlík 4, Kohout 3.

Trojky: 9:8

TH:13/12

Doskoky: 38:32

Fauly:17:16

MVP: Nečas (Pardubice)

Počet diváků: 800

 

Videosestřih: https://goo.gl/3YcwJr

Fotky: https://goo.gl/oOQsU6

TK: https://goo.gl/L3xFfi

Livestats: https://goo.gl/zZKh58

 

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále