Precizní obranou jsme si došli k třetí letošní výhře!

Dohrávka 12. kola vyzněla vítězně pro nás!

ČÍST DÁLE

21. 11. 2016

Review: NH Ostrava – BK Děčín :70:59 (16-15, 16-10, 21-18, 17-16)

 

Kolo: 12

Místo: hala Tatran

Datum, čas: 21.11., 20:15

 

V pondělí jsme před televizními obrazovkami utkali s Děčínem. Favorit v tomto zápase byl jasný, nicméně jsme se pokusili o překvapení.  A to se povedlo!

Po lehce nervózním úvodu (0:6) nás dostal do zápasu trojkou Vojta Bratčenkov a za chvíli jsme se dostali před soupeře.

Hosté, kteří přijeli v kompletní sestavě, se po celý zápas nedokázali vyrovnat s naší precizní obranou, která byla hlavním důvodem naší třetí výhry v této sezóně.

Do poločasu jsme hostům dovolili jen 25 bodů, což je krásný počin.

Náš útok byl dneska skvělý, rychlé kombinace zakončené přesnými střelami znamenaly vedení, které jsme si po celou dobu zápasu udržovali.

Další klíčovým faktorem zápasu byla výkonnost našich střídajících hráčů, kteří dokázali držet krok se soupeřem.

Naše opory si mohly odpočinout a následně mohly zasadit hostům tvrdé direkty v podobě těžkých střel, které skončily v koši. Výborný zápas odehrálo duo Painter – Riewer. Dohromady nastříleli 42 bodů a přidali 12 doskoků.  

Máme tak na svém kontě 3. výhru, které je obrovsky cenné. Výkon z dnešního zápasu může být pro diváky pozvánkou na další zápas, který odehrajeme již v sobotu v Opavě.

Doma se představíme až 3.12. se Svitavami.

 

Ohlasy:

Kouč Medvecký: „ Děkuji Pavlovi za gratulaci. Toto vítězství nás obrovsky těší, jelikož víme, jak je Děčín silný tým. Nehledě na to, že se hostům tolik nedaří na hostujících palubovkách. Když se jim nedaří, tak zápasy vyhrávají svojí urputností. Tu jsme dnes v obraně předvedli my, naši chlapci dnes chtěli bránit a ubránili jsme Děčín na 59 bodech. Děčín netrefoval některé volné pozice, které jsme sice cíleně nechali volné, ale nedával je. Klíčem k dnešnímu vítězství byla obrana. Dostat 25 bodů za poločas je fantazie, jsem rád, že si to chlapci uvědomili. A taky jsem našim klukům za to pogratuloval. Dostat celkem 59 bodů, od tak ofenzivního týmu jako je Děčín, je super.“

Kouč Budínský: „ Gratuluji Dušanovi a Ostravě k vítězství. Náš výkon neměl šťávu, energii, jakou měl mít. Hlavní podíl na tom měl náš stále se opakující jev: a to produktivita na hostujících palubovkách. Zápas jsme dobře otevřeli, ale Ostrava dnes měla jednoho vůdce, kterým byl Painter, který nás 27 body dostal do kolen a táhl svůj tým. My jsme takového hráče neměli. S 27 % střelbou jsme se dostali v poločase do deficitu a když jsme chtěli, tak jsme se netrefovali. Dostat 70 bodů od Ostravy na jejich palubovce, i přes nastupující euforii je ok. 10 ztrát je taky v pořádku. Ale nenašli jsme recept na účelnou obranu, nedokázali jsme si jít pro faul, házeli jsme jen 4 TH a proto jsme prohráli.“

 

 

Body domácí: 27 Painter, 15 Riewer, 12 Smith, 8 Bratčenkov , Koloničný a Guercy po 4

Body hostů:  14 Šiška ,P. Houška a Pomikálek po 10, 11 Kroutil, Bažant 8,  6 Jakub Houška

Doskoky: 42:32

TH: 4:4¨

Trojky: 8:8

MVP: Painter

Diváci: 1000

 

Livestats: https://goo.gl/gi4CHw

Sestřih: https://goo.gl/gRt3O5

Foto: https://goo.gl/YpoN3v

TK: https://goo.gl/FgpEXC

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále