Připisujeme si další cennou výhru!

Olomoucko porážíme o 14 bodů.

ČÍST DÁLE

3. 10. 2020

NH Ostrava vs BK Olomoucko 88:74 (28:22,49:39,69:56,88:74)

Kolo: 6

Datum: 3.10.2020

 

V 6. kole přivítali ostravští basketbalisté silný celek z Hané. Olomoucko do dnešního zápasu mělo jen jednu výhru na svém kontě.  A druhou  si nepřipíší ani po dnešním zápase.  Domácí vstoupili do zápasu velmi odvážně a brzo si vybudovali slibný náskok.  Do zápasu vstoupili bez svého rozehrávače Nábělka, který si přivodil zranění v pátečním zápase v první lize.  Ani to však domácím nesebralo odvahu potrápit svého soupeře. Hráli opravdu svižně a především v obraně to dnes bylo velmi dobré.

Po celý zápas byli domácí ve vedení, které v jednu dobu bylo až 20ti bodové.  Hosty držel na dostřel především Palyza, autor 31 bodů.  Domácí se mohli opřít především o Watermana, který nasbíral 23 bodů a navázal tak dobrý výkon ze zápasu v Nymburce.

V zápase byla vidět spousta bojovnosti a chuti se poprat o výhru, kterou obecenstvo ocenilo závěrečným dlouhým potleskem.

Další zápas čeká naše hráče ve středu v Děčíně. Už ovšem bez přítomnosti diváků.

Dnes si našlo cestu na Tatran 200 fanoušků a rádi bychom jim chtěli poděkovat za podporu v dnešním zápase.

 

Body Ostravy: 23 Waterman (10 doskoků, 5/8 trojky), 19 Pumprla, 16 Alleyn, 13 Šmíd, 11 Bohačík (9 doskoků), 4 Páleník, 2 Havlík

Body Olomoucka: 31 Palyza, 12 Kouřil, 11 Bezbradica, 7 Feštr, Pekárek 5, Váňa a Šantelj po 4

Trojky: 11:10

Doskoky: 44:38

TH: 11/17:10/15

MVP: Pumprla

 

Foto: http://bit.ly/nholofoto

TK:  http://bit.ly/nholomoova2

       http://bit.ly/tknhova1

     https://bit.ly/33pTEBS

Stats: http://bit.ly/nholostats

 

Peter Bálint , trenér domácích: Zase jsme spokojenější než soupeř. Věděli jsme, že je Oomoucko dobré z trojkového oblouku. Nám se celkem povedlo to omezovat. Velice dobře jsme dnes pracovali pod košem, přeskákali jsme tým, který je vyšší, v útoku jsme dobře pohybovali po koše, dávali jsme volné střely. Také jsme měli vysoké % střelby z oblouku. A to je důvod, proč jsme taky vyhráli.  Gratuluji týmu za bojovnost na hřišti, také skvělá práce lavičky.  Ta lavička je potřebná, když ten tým zvedá a povzbuzuje.“

Juraj Páleník: „ Dnešní zápas se rozhodl na obranné polovině, kde jsme velmi dobře bránili a dostali jen 84 bodů., dobře jsme rotovali v obraně. Velmi pozitivně vnímám to, že jsme po celou dobu vedli a vedení jsme udržovali. Byla tam jen jedna pasáž, kdy jsme měli hluché místo, ale bylo to jen na chvíli.

Predrag Benaček: „ Gratuluji Ostravě. Byla lepší celý zápas, více bojovala, více chtěla vyhrát. My jsme hrozně špatně bránili krom jen první periody, pak jsme si přestali věřit. Ostrava trefila některé otevřené střely, které potřebovala a my ne. Máme problémy v obraně a také v útoku, tak musíme se z toho poučit a pokračovat dál.

Lukáš Feštr: „ Ostrava zaslouženě vyhrála, my jsme se celý zápas trápili v obraně a když jsme pak chtěli zapnout, tak nám zase Ostrava odskočila . Zápas si musíme rozebrat a ve středu, kdy nás čeká USK, tak prolomíme sérii porážek a vyhrajeme."

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále