Prostějov nás přeskákal a odváží si cenné vítězství.

První domácí porážku v této sezóně nám uštědřil Prostějov.

ČÍST DÁLE

5. 10. 2016

Review NH Ostrava – Orli Prostějov : 73:79 (18 -23, 16-16, 17-25, 22- 15)

 

Kolo:4

Místo: Hala Tatran

Datum. 5.10.2016

 

První středu v měsíci říjnu přijel do haly Tatran Prostějov. Hanáci před dnešním zápasem měli bilanci 2:1.

Do dnešního zápasu vstoupili velice dobře a rychle vedli 6:2. Náš tým se velice pomalu rozjížděl, často v útoku volil těžké střely a střelba z perimetru byla velice špatná.

 

Hostující kapitán Marko výborně četl hru a nacházel volné spoluhráče. Krátce před koncem první půle se nám povedlo jít do vedení 31:30. V tento moment jsme však začali kupit chyby a soupeř šel v poločase do kabin s 5 bodovým vedením.

 

Po poločase se náš celek snažil bojovat, ale střelba z perimetru se stále nedařila a Prostějov si budoval slušný náskok.

V poslední periodě se nám podařilo náskok stáhnout na pětibodový rozdíl a zdálo se, že bude drama. Jenže v tu chvíli dal Marko klíčovou trojku a uklidnil svůj tým. Zbytek zápasu se pak již dohrával.

Co na tomto zápase můžeme najít pozitivního je fakt, že první minuty v nejvyšší soutěži na domácím hřišti má za sebou Zdeněk Jakubu, nová akvizice z Nového Jičína.

 

Další zápas čeká naše borce v sobotu v Kolíně.

 

 

 

 

 

Ohlasy:

 

Kouč Choleva: „ Jsme rádi za vítěztví, jelikož Ostrava hraje doma dobře, což potvrdila v minulém domácím zápase s Opavou, a tak jsme sem jeli s velkým respektem a to se asi vyplatilo. Ostrava má užší rotaci než my a v některých momentech to bylo vidět. Především na doskoku jí chyběly síly . Chyba trošku byla, že když jsme se dostali na větší odskok od soupeře, tak jsme ho ztratili našimi ztrátami. Za průběh zápas jsem celkem rád, i když mě mrzí ty ztráty a neproměněné trojkové pokusy.

 

Kouč Medvecký: „ Gratuluji Prostějovu k vítěztví. My jsme druhý zápas hráli, že se hledáme v útoku, což je ale normální u týmu, který je tak krátko spolu. Když jsme šli přes Prostějov na nějaké tři body, tak jsme měli náskok navýšit, ale místo toho jsme zbytečnými ztrátami pouštěli Prostějov do protiútoků. Nemohli jsme se trefit z venku, bylo to křečovité a mohli jsme prohrávat i o více bodů. Ve druhém poločase jsme chtěli bojovat, ale Prostějov si to zkušeně pohlídal. Roman Marko dobře rozděloval míče, hrál to přes vysoké hráče, kteří byli lepší než ti naši. Ke konci, když měli možnost trojky, tak dali a my ne.“

 

 

 

Body domácí: 24 Sterling, 17 Guercy, 16 Sevlie, 8 Bohačík, Alič 6, Klímek 2

Body hosté: 16 Marko, 12 Tomanec, Palyza 11, Novák a Souček po 10, Dokoupil 9, Kulon a Novák po 4, Slezák 3.

Trojky: 5:5, Doskoky: 14/44, Fauly 15-18.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MVP: Marko

 

TK: https://goo.gl/61Tl44

Fotografie: https://goo.gl/DfhSp0

Videosestřih: https://goo.gl/IKZ7LO

Review NH Ostrava – Orli Prostějov : 73:79 (18 -23, 16-16, 17-25, 22- 15)

 

Kolo:4

Místo: Hala Tatran

Datum. 5.10.2016

 

První středu v měsíci říjnu přijel do haly Tatran Prostějov. Hanáci před dnešním zápasem měli bilanci 2:1.

Do dnešního zápasu vstoupili velice dobře a rychle vedli 6:2. Náš tým se velice pomalu rozjížděl, často v útoku volil těžké střely a střelba z perimetru byla velice špatná.

 

Hostující kapitán Marko výborně četl hru a nacházel volné spoluhráče. Krátce před koncem první půle se nám povedlo jít do vedení 31:30. V tento moment jsme však začali kupit chyby a soupeř šel v poločase do kabin s 5 bodovým vedením.

 

Po poločase se náš celek snažil bojovat, ale střelba z perimetru se stále nedařila a Prostějov si budoval slušný náskok.

V poslední periodě se nám podařilo náskok stáhnout na pětibodový rozdíl a zdálo se, že bude drama. Jenže v tu chvíli dal Marko klíčovou trojku a uklidnil svůj tým. Zbytek zápasu se pak již dohrával.

Co na tomto zápase můžeme najít pozitivního je fakt, že první minuty v nejvyšší soutěži na domácím hřišti má za sebou Zdeněk Jakubu, nová akvizice z Nového Jičína.

 

Další zápas čeká naše borce v sobotu v Kolíně.

 

 

 

 

 

Ohlasy:

 

Kouč Choleva: „ Jsme rádi za vítěztví, jelikož Ostrava hraje doma dobře, což potvrdila v minulém domácím zápase s Opavou, a tak jsme sem jeli s velkým respektem a to se asi vyplatilo. Ostrava má užší rotaci než my a v některých momentech to bylo vidět. Především na doskoku jí chyběly síly . Chyba trošku byla, že když jsme se dostali na větší odskok od soupeře, tak jsme ho ztratili našimi ztrátami. Za průběh zápas jsem celkem rád, i když mě mrzí ty ztráty a neproměněné trojkové pokusy.

 

Kouč Medvecký: „ Gratuluji Prostějovu k vítěztví. My jsme druhý zápas hráli, že se hledáme v útoku, což je ale normální u týmu, který je tak krátko spolu. Když jsme šli přes Prostějov na nějaké tři body, tak jsme měli náskok navýšit, ale místo toho jsme zbytečnými ztrátami pouštěli Prostějov do protiútoků. Nemohli jsme se trefit z venku, bylo to křečovité a mohli jsme prohrávat i o více bodů. Ve druhém poločase jsme chtěli bojovat, ale Prostějov si to zkušeně pohlídal. Roman Marko dobře rozděloval míče, hrál to přes vysoké hráče, kteří byli lepší než ti naši. Ke konci, když měli možnost trojky, tak dali a my ne.“

 

 

 

Body domácí: 24 Sterling, 17 Guercy, 16 Sevlie, 8 Bohačík, Alič 6, Klímek 2

Body hosté: 16 Marko, 12 Tomanec, Palyza 11, Novák a Souček po 10, Dokoupil 9, Kulon a Novák po 4, Slezák 3.

Trojky: 5:5, Doskoky: 14/44, Fauly 15-18.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MVP: Marko

 

TK: https://goo.gl/61Tl44

Fotografie: https://goo.gl/DfhSp0

Videosestřih: https://goo.gl/IKZ7LO

 

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále