S favoritem jsme drželi 30 minut krok.

Nymburk si odváží výhru.

ČÍST DÁLE

14. 1. 2017

Review: NH Ostrava: ČEZ Basketball Nymburk 83:104 (18:28, 20:26, 30:18, 15:32)

Kolo: 19

Datum: 14.1.2017

Dnes nám do Tatranu přijel mistr z Nymburka, který měl za sebou dlouhou cestu z euroligového zápasu v Řecku. A tak jsme trochu spoléhali na to, že se únava projeví. A taky se tak stalo.

S jasným favoritem zápasu jsme drželi po celý zápas krok. Ba co víc, třetí periodu jsme dokonce vyhráli 30:18 a zaslouženě jsme si vyslechli ovace diváků. V poslední periodě přeci jenom hosté přidali na tempu a ukázali svoji kvalitu. Trefovali těžké střely a vybudovali si pohodlný náskok.

Za dnešní výkon se nemusíme vůbec stydět. Každý očekával, že s námi favorit nebude mít sebemenší problém, ale po třiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 68:72.

V našem dresu se poprvé představil v ligovém zápase Malcolm Canada a za 25 minut zaznamenal 14 bodů a 4 doskoky. Na poslední 2 minuty si ligovou premiéru odbyl také Štěpán Svoboda. Tento mládežnický basketbalista, tak hned v dnešním zápase nastoupil proti svému bratrovi, Matějovi.

Tento zápas byl pro nás ideální možností na sehraní s novým playmakerem a celkem to dařilo.

Další zápas odehrajeme v pondělí 23. ledna, kdy před televizními kamerami odehrajeme zápas v Brně.

 

 

Ohlasy:

Kouč Medvecký: Gratuluji Nymburku k vítězství, my jsme věděli, že mají za sebou asi 30ti hodinovou cestu do Soluně, tak jsme chtěli využít jejich unavenosti, což se nám trochu dařilo. Hrál sice s podobnou energií,s jakou jsme zvyklí, ale netrefoval některé střely. Měli jsme problém s jejich rychlým proti útokem, a i když to naši hráči věděli, tak nám z toho dal Nymburk spoustu lehkých košů. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe, Nymburk pod dojmem vedení polevil a my jsme dali nějaké těžké střely a zápas zdramatizovali. V poslední periodě však jejich hráči na sebe vzali zodpovědnost, dali trojky a ukázali proč jsou v Nymburce. Gratuluji k zaslouženému vítězství.

 

Kouč Ginzburg: Myslím si, že moji hráči trochu podcenili hráče Ostravu, i když jsem je upozorňoval na to, že rozhodně nepatří na poslední místo tabulky. Naši hráči na to ze začátku špatně reagovali, Ostrava hrála jednoduchý basketbal, který měl úspěch. Ve třetí periodě hrála skvělý basketbal, ale ke konci jsme to naší zkušeností nakonec uhráli a vyhráli jsme. Pro nás to byl dlouhý týden a jsem rád, že jsme ho zakončili vítězně.“

 

Body domácí: Painter 16, Smith 15, Canada 14, Bohačík 10, Bratčenkov 9, Riewer 7, Guercy 8, Mays 4

Body hostů:   Allen 28, Meier 21, Saint – Ross 20, Lawrence 11, Simpson 9, Benda 6, Welsh 5, Hass 3, Hruban 1

Trojky: 9:11

Doskoky: 30:34

TH: 12/17

Diváci: 800

MVP: Allen

 

TK: https://goo.gl/QH00az

Livestats: https://goo.gl/04RrZm

Foto: https://goo.gl/1v7X1d

Sestřih: https://goo.gl/cPv9tg

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále