11. 2. 2023

Review: NH Ostrava : BK Opava

Kolo: 2. kolo skupiny A1

Datum: 11.2.2023

Druhou únorou sobotu se v hale Tatran rozeběhla skupina A1 také pro ostravské hráče. Svěřenci trenéra Cholevy se utkali s regionálním rivalem z Opavy. Před vyprodanou halou Tatran se hrál výborný zápas, který měl všechny parametry derby.

Domácí byli po celý zápas v mírném vedení a zejména díky Morganovi a také Štěpánovi Svobodovi si své vedení udržovali.  V poločase vedli domácí 40:37. I druhý poločas se vedl v podobném duchu. Domácí se dokonce dostali  až do 10ti bodového vedení, ale to hosté dokázali stáhnout. V tu dobu však domácí opět odskočili a připsali si tak třetí výhru nad Opavou v této sezóně. Úvod do skupiny A1 tedy domácí zvládli a ve středu je čeká zápas na půdě Brna.

Body Ostravy: 21 Radukič, 17 Svoboda, 14 Mathon, Morgan 12, 10 Majerčák, Belikov 8, Šmíd a Bohačík po 3, Týml 2

Body Opavy: Šiřina 23, Slavík 11,  Kvapil 9, Carl a Švandrlík po 8,7 Gniadek, Jurečka 6, Mokráň 5