Sluneta odjíždí s porážkou o 22 bodů.

Další důležitá výhra na kontě!

ČÍST DÁLE

28. 3. 2017

Review: NH Ostrava : Sluneta Ústí nad Labem 94:72 (24-23, 26-12,  21-20, 23-17)

Kolo: 8. kolo skupiny A2

Datum: 28. 3 .2017, 20:15

 

Netradičně v úterý jsme odehráli další kolo skupiny A2. Tentokrát do naší haly zavítala Sluneta Ústí nad Labem. V dnešním zápase šlo o hodně. Museli jsme vyhrát minimálně o 18 bodů, abychom se soupeři vyrovnali nejen bodově, ale aby skóre vzájemných zápasů bylo v náš prospěch. A to se nadmíru povedlo! Do zápasu jsme výborně vstoupili výborně po ofenzivní stránce, ale v obraně jsme byli pomalejší. To se otočilo s příchodem Kevina Mayse, který přinesl do hry velkou energii a nejen, že výborně střílel, ale také v obraně pracoval skvěle. Jeho zápal a nasazení bylo zřejmě správně nakažlivé a svým zaujetím dokázal strhnout i ostatní spoluhráče v týmu. Hosté po celý zápas byli horším týmem, který rozhodně nepřipomínal celek, který se chce porvat o play off.

Tím jsme byli především my a ve druhém poločase jsme svůj náskok stále navyšovali. Oba dva naši rozehrávači dnes odehráli velice dobrý part. Deshawn Painter byl především v prvním poločase nezastavitelný a stihl nastřílet přes 20 bodů.

Další cenné vítězství máme na svém kontě a jdeme dál. Již v pátek zajíždíme na horkou půdu Svitav, kde jen tak někdo nevyhrává. Pokud však zopakujeme dnešní velice dobrý kolektivní výkon, tak máme šanci uspět. 

 

Ohlasy:

Kouč Medvecký: „Děkuji za gratulaci. My jsme vstoupili výborně ofenzivně a strašně defenzivně. S příchodem Mayse se změnila hra na naší obranné polovině a výsledkem toho bylo jen 12 bodů ve druhé periodě. Tam byl základ toho, že je porazíme o těch 18 bodů, i když jsme se o tom s klukami nebavili. Když jsme vedli o 15 bodů, tak si řekli, že už to nechceme pustit. Myslím, si že na té obranné polovině jsme to uválčili o těch potřebných 18 bodů. Gratulace klukům, já jsem spokojený a jen tak dál.“

 

Kouč Pištecký: Gratulace domácím k zaslouženému vítězství. Není to tak dlouho, co jsme zde seděli v obrácené situaci. Největší rozdíl v zápase byl v přístupu. A to od začátku až do konce. Jsem z toho zklamaný. Nemáme v týmu mladé kluky, kteří by se z toho tlaku, co na nás Ostrava vyvinula, měli bát. Na začátku zápasu jsme si byli schopni vytvořit dost otevřených střel, které jsme celkem dobře proměňovali. Skóre 24:23 tomu i odpovídalo. Potřebovali jsme ale přidat v obraně, ale to se nepovedlo. 24:0 na body z rychlých protiútoků, kdy nejstarší hráč týmu dvakrát se jen rozeběhne a skóruje. To je o tom, zda tomu hráči chce či ne. My jsme dnes nechtěli.  Ostrava nehrála nic, na co bychom nebyli připraveni, ale stalo. Nemáme to již teď ve svých rukách, ale uděláme vše proto, abychom ty dva zbývající zápasy zvládli, jak v pátek v JH, tak doma s Brnem. Ovšem nepředpokládám, že to Ostravští mají v plánu jinak.  

Body domácí: Painter 22, Mays 20, Bratčenkov 13, Riewer 11, Smith 10, Bohačík 9, Canada 8, Popovič 1

Body hostů: Abercrombie 15, Šotnar a Pecka po 13, Thompson 10, Šteffel 8, Smith 7, Bosák 6

Trojky: 12:8

Doskoky: 31:33

Fauly:17:16

MVP: Mays

Diváci: 900

Livestats: http://bit.ly/2nJDqz1

TK:   http://bit.ly/2ovZFWw

Sestřih: http://bit.ly/2o8dq1v

Foto: http://bit.ly/2nsoeV8

PŘEDCHOZÍ ZÁPAS

71:86

17:1233:3250:57

23. 5. 2024 17:30

SH Ostrava-Tatran - Ostrava, 2. kolo - Čtvrtfinále